Тристороння контактна група для врегулювання ситуації на Донбасі провела останнє засідання у 2020 році. На ньому був відсутній представник Росії Борис Гризлов.
Про це пише пресслужба української делегації у ТКГ.
«Українська делегація знову нагадала про свою позицію — основою врегулювання є весь комплекс домовленостей, досягнутих в рамках Нормандського формату, а також Мінські домовленості як такі, і підтверджує свою готовність продовжити послідовно працювати для їх реалізації, для чого, зокрема, і запропонувала свій «План спільних кроків», — йдеться у повідомленні.
Також українська делегація наполягала на доступі представників Червоного Хреста до утримуваних на окупованій території осіб, розблокуванні роботи нових КПВВ та фіналізації домовленостей про нові ділянки розмінування та розведення військ.
Водночас представник окупованих територій в українській делегацій Сергій Гармаш повідомив, що бойовики блокують обмін полоненими, тому що вимагають процесуального очищення для дев’яти людей, яких передали на окуповані території під час попереднього обміну.
«Очистити» їх без їхнього бажання або присутності ми юридично не можемо, а їхнє бажання та місцеперебування невідоме не тільки нам, а й їхнім адвокатам ... Та сторона це знає, але використовує як привід, щоб блокувати обмін», — пояснив він.
Також нарешті стали відомі технічні умови, які висувала російська сторона для розблокування роботи КПВВ у Щасті та Золотому. Україна провела експертизу мосту у Щасті, щоб упевнитися у безпеці його для проїзду автомобілями, і готова дозволити автомобільний перетин цього КПВВ. Також у Золотому Україна погодилися своїм коштом облаштувати місце для розвороту автобусів у сірій зоні протягом п’яти днів.
«Через 5 днів у російських представників ОРЛО не залишиться приводів не відкрити КПВВ», — вважає Гармаш.
- 5 листопада українська делегація у Тристоронній контактній групі оприлюднила «План спільних кроків», який Україна підготувала для ТКГ. План має на меті припинити війну на Донбасі.
- Кравчук, зокрема, заявив про наміри на початку 2021 року завершити на Донбасі війну, щоб 31 березня 2021 року провести там місцеві вибори. Одним із ключових моментів для цього є повернення кордону з Росією під контроль України. Також він наголосив, що Україна в рамках Закону про особливий статус Донбасу буде пропонувати створити вільну економічну зону на Донбасі.
- Бойовики представили свій «план вирішення конфлікту», який містить 15 кроків. 24 листопада на засіданні ТКГ Росія підтримала план «ДНР» і «ЛНР», а Україна попросила підтвердити цю заяву письмово.
- 25 листопада в українській делегації повідомили, що Росія в ТКГ не бере на себе відповідальність за «план» бойовиків, відмовляючись подати його у вигляді документа, а ОБСЄ підіграє Російській Федерації. Голова української делегації зажадав від Росії до кінця 2020 року офіційно визначити свою позицію.