Парламентський комітет з питань організації державної влади викликав на зустріч голову української делегації у Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука, щоб він розʼяснив «план» щодо виборів на Донбасі.
Про це повідомив депутат від «Голосу» Роман Лозинський.
Нардеп заявив, що комітет із шостої спроби підтримав запрошення Кравчука, щоб той дав «розʼяснення про свій «план дій», в якому вибори на окупованому Донбасі планують провести вже в березні [2021 року]». Лозинський повідомить про дату зустрічі пізніше.
«Парламентарі, як і всі українці, мають право знати, як українська делегація формує позицію на переговорах, аби уникнути небезпечних наслідків необережної дипломатії», — написав він.
Депутат від «Слуги народу» Олександр Качура повідомив, що комітет на засіданні схвалив продовження закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області. Качура заявив, що проти голосував тільки Лозинський.
- 5 листопада українська делегація у Тристоронній контактній групі оприлюднила «План спільних кроків», який Україна підготувала для ТКГ. План має на меті припинити війну на Донбасі.
- Кравчук, зокрема, заявив про наміри на початку 2021 року завершити на Донбасі війну, щоб 31 березня 2021 року провести там місцеві вибори. Одним із ключових моментів для цього є повернення кордону з Росією під контроль України. Також він наголосив, що Україна в рамках Закону про особливий статус Донбасу буде пропонувати створити вільну економічну зону на Донбасі.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що «план дій» щодо Донбасу для ТКГ є реалістичним і детальним, у ньому прописані конкретні кроки та дати.
- Кравчук згодом заявив, що вибори на Донбасі можуть пройти за мажоритарною системою.
- Бойовики представили свій «план вирішення конфлікту», який містить 15 кроків. 24 листопада на засіданні ТКГ Росія підтримала план «ДНР» і «ЛНР», а Україна попросила підтвердити цю заяву письмово.
- 25 листопада в українській делегації повідомили, що Росія в ТКГ не бере на себе відповідальність за «план» бойовиків, відмовляючись подати його у вигляді документа, а ОБСЄ підіграє Російській Федерації. Голова української делегації зажадав від Росії до кінця 2020 року офіційно визначити свою позицію. В РНБО анонсували нове рішення стосовно ситуації на Донбасі, оскільки 9 грудня закінчується термін вирішення конфлікту політико-дипломатичним шляхом.