Поновлення бойових дій в Нагірному Карабасі Азербайджан пояснив проведенням антитерористичної операції.
Про це йдеться в заяві Служби державної безпеки Азербайджану.
Згідно з нею, після офіційного завершення боїв частина Збройних сил Вірменії залишалася в лісовій зоні в північно-західній частині селища Гадрут Ходжавендського району, який перейшов під контроль Баку. Пізніше зі ЗМІ стало відомо, що ці військові «пропали» в лісі. Вірменія попросила допомоги Росії в пошуку військових, також на місце прибули азербайджанські солдати.
«Азербайджанська сторона створила всі умови для виведення зазначених вірменських збройних формувань. Військовослужбовці російських миротворчих сил прибули в цей район у складних погодних умовах і через гучний звʼязок звернулися до вірменських збройних формувань у лісовій зоні», — йдеться в повідомленні.
При цьому, як стверджує спецслужба, вірменські військові не залишили територію, створивши натомість бойові позиції і здійснюючи «терористичні акти та акції саботажу проти азербайджанських мирних жителів і військовослужбовців у цьому районі».
«З урахуванням вищевикладеного, Служба держбезпеки була змушена провести антитерористичну операцію в районі», — йдеться в повідомленні.
Азербайджан закликав Вірменію забезпечити виконання угоди про припинення бойових дій у Нагірному Карабаху, підтримати режим припинення вогню і миру та не вдаватися до провокацій.
- Напередодні Міністерство оборони Вірменії повідомило, що азербайджанські війська відновили бойові дії в Нагірному Карабасі і почали наступ на півдні регіону.
- У ніч на 10 листопада премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян і президенти Азербайджану Ільхам Алієв і Росії Володимир Путін підписали спільну заяву про припинення війни в Нагірному Карабасі, яка тривала півтора місяця (з 27 вересня). Сторони зазнали втрат на тисячі убитих військових і сотні поранених цивільних при обстрілі міст.
- Азербайджан у цій війні отримав у боях 40% території невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки, включно з містом Шуша.