У Грузії офіційно визнали повноваження парламенту 10-го скликання за результатами виборів попри бойкот опозиції, представники якої не прийшли на перше засідання.
Про це повідомили у пресслужбі парламенту.
Як зазначається, під час пленарного засідання 11 грудня депутати проголосували за відповідний проєкт постанови — визнавши повноваження 150 депутатів, серед яких 60 опозиціонерів. За єдиний список проголосували 87 депутатів.
Водночас сьогодні найбільші опозиційні сили підписали меморандум, яким підтвердили своє рішення бойкотувати роботу нового парламенту та домовилися відкликати партійні списки, щоб не дати зайняти місця у парламенті своїм представникам, які не отримали мандатів за підсумками виборів.
Також повідомляється, що засідання парламенту відкривала президент Грузії Саломе Зурабішвілі.
«Відповідальність вимагає, щоб усі були разом і використали свої можливості. Я сподіваюся, що парламент заповниться належним чином і стане багатопартійним, який так необхідний країні», — заявила вона.
- 30 жовтня у Грузії відбулися парламентські вибори. Лідером стала провладна партія «Грузинська мрія» з результатом у понад 48%, у блоку Саакашвілі — вдвічі менше. Водночас ще 30 мандатів отримають депутати в мажоритарних округах.
- Альянс грузинських опозиційних партій, незгодних з офіційними результатами виборів, заявив про бойкот роботи парламенту. Вони відмовляються визнавати результати і планують щоденні протести аж до того моменту, коли будуть призначені перевибори. Як мітингарі, так і омбудсмен країни заявляють про численні порушення під час виборчого процесу.
- У Європейському Союзі закликали опозицію в Грузії припинити бойкот роботи парламенту та співпрацювати з провладною партією.