Серед білоруських ОМОНівців, які беруть участь в розгонах протестів у Мінську, журналісти ідентифікували колишніх співробітників українського спецпідрозділу «Беркут», які жорстко розганяли учасників Революції гідності. Після Майдану багато хто з них утік від слідства — одних помітили в окупованому Криму, інших — у Росії, а ще декілька опинилися серед співробітників білоруських спецпідрозділів. Про це пише «Настоящее время».
Під час розгону акції 15 липня у центрі Мінська ідентифікували колишнього українського «беркутівця» Сергія Панасенка у формі білоруського ОМОНу. У 2017 році, під час попередніх протестних подій у Білорусі, Панасенко теж був фігурантом журналістського розслідування. InformNapalm тоді стверджувало, що білоруська сторона взяла на службу ексспівробітників «Беркута».
Про їх участь у цьогорічних білоруських подіях раніше писала білоруська служба «Радіо Свобода», а зараз нові докази оприлюднили в матеріалі білоруського видання «Новы час». Тут теж фігурує прізвище Панасенка, але вже не громадянина України, а як громадянина Білорусі.
Ще один фігурант розслідування — колишній «беркутівець» Сергій Гавриляк. Але журналістам вдалося отримати докази його участі як співробітника білоруського ОМОНу тільки в подіях 2017 року. На нинішніх протестах він помічений не був.
Інший фігурант — Анатолій Примак, який виїхав з України після перемоги Майдану. Вдалося знайти його фото зі змагань з рукопашного бою серед співробітників міліції, що проходили в Мінську в січні 2017 року. Тоді білоруське держЗМІ писало про нього як про співробітника мінського ОМОНу. Навесні цього року його імʼя також було помічено в справі Центрального райсуду Мінська. Примак був викликаний в якості свідка у справі білоруського активіста, але на засідання не зʼявився нібито через хворобу.
Через ЗМІ ідентифікували ще одного колишнього «беркутівця» — Дмитра Анцупова. 26 жовтня зʼявилася інформація про те, що Анцупов є інспектором відділу спеціальної підготовки ОМОН у Мінську.
Журналісти повідомляють, що звернулися до української прокуратури і там їм пообіцяли перевірити прізвища помічених у білоруських протестах колишніх «беркутівців» і дати відповідь, чи перебувають ті в розшуку і чи фігурують у матеріалах розслідувань.
- Протести в Білорусі тривають уже понад 100 днів. Проти учасників акцій протесту за цей час порушили понад 900 кримінальних справ.
- 6 листопада країни Євросоюзу ввели санкції проти Лукашенка та його оточення. Згодом до них приєдналася і Україна. МЗС Білорусі у відповідь розширило список санкцій проти Євросоюзу та Канади і пригрозило ввести обмеження проти українських високопосадовців.
- 20 листопада Лукашенко заявив, що проти Білорусі працюють американські спецслужби з «центром у Києві». Голова МЗС України відреагував «фейспалмом».