У Білорусі проти учасників акцій протесту проти режиму самопроголошеного президента Олександра Лукашенка порушили вже понад 900 кримінальних справ.
Про це повідомили у правозахисному центрі «Вясна».
За даними правозахисників, кримінальні справи найчастіше відкривають за статтями про організацію масових заворушень, опір працівнику органів внутрішніх справ, застосування насильства щодо правоохоронців, організацію або участь у «діях, що грубо порушують громадський порядок».
До того ж деяким активістам та опонентам Лукашенка закидають ухилення від сплати податків. Відомі також випадки порушення справ за статтями про наклеп та хуліганство.
Окрім цього, у правозахисному центрі розповіли, що від початку президентської кампанії в Білорусі за участь у мирних демонстраціях затримали вже понад 16 тисяч осіб.
- У Білорусі з 9 серпня тривають протести проти переобрання президентом Олександра Лукашенка. Правоохоронці вбили кількох протестувальників, побили сотні і затримали тисячі людей. Білоруси вимагають перевиборів, звільнення всіх політичних вʼязнів, покарання для силовиків і, найголовніше, відставки Лукашенка, який 23 вересня влаштував собі таємну «інавгурацію».
- Під час протестів від міліцейського насильства постраждали понад 1 300 осіб. Кожен третій отримав серйозні травми, при цьому більшість побили вже після затримання, є інформація про три випадки зґвалтування.
- Опівночі 26 жовтня сплив термін Народного ультиматуму, висунутого самопроголошеному президенту Олександру Лукашенку, який мав заявити про відставку, припинити насильство і звільнити політвʼязнів. Після цього Лукашенко зізнався, що саме за його наказом 25 жовтня в Мінську жорстоко розігнали акцію протесту.
- 1 листопада в Мінську пройшов «Марш проти терору». Силовики застосовували гумові кулі та світлошумові гранати. Вони затримали понад 300 осіб.
- 6 листопада Євросоюз запровадив санкції проти Лукашенка та його оточення.