Нова Зеландія оголосила режим надзвичайної ситуації через зміни клімату

Автори:
Костя Войтенко, Катерина Кадакова
Дата:

Нова Зеландія в середу, 2 грудня, оголосила режим надзвичайної ситуації в країні через зміни клімату.

Цю ініціативу уряду Джасінди Ардерн підтримав парламент 76 голосами «за», повідомляє The Guardian.

Премʼєрка назвала рішення депутатів «важливим кроком» на шляху до зниження викидів парникових газів. У рамках програми Нова Зеландія планує вивести весь державний сектор на вуглецеву нейтральність до 2025 року, а всю країну — до 2050-го. До 2035 року вся електроенергія в країні має вироблятися винятково за допомогою поновлюваних джерел (ВДЕ).

В ініціативі уряду, яка була підтримана парламентом, йдеться про «руйнівний вплив мінливої і вкрай несприятливої погоди — повеней, підняття рівня світового океану і природних пожеж — на Нову Зеландію і добробут новозеландців, на основні види промисловості, доступ до водних ресурсів та охороні громадського здоровʼя».

Ардерн пояснила, що в рамках зниження шкідливих викидів найближчим часом весь держсектор зобовʼязаний буде закуповувати тільки електричні або гібридні авто, на 20% буде скорочено флот і замінені всі вугільні бойлери в будівлях громадського сектора.

Нова Зеландія стала 33 країною, яка оголосила режим надзвичайної ситуації через кліматичні зміни. Раніше це зробили, зокрема, Японія, Канада, Франція і Велика Британія.

На Нову Зеландію припадає 0,17% від глобальних викидів парникових газів, але, як зазначає The Guardian, це високий показник, враховуючи розмір країни. Так, серед 32 держав-членів Організації економічного співробітництва і розвитку вона посідає 17-те місце.

  • Незворотну точку кліматичних змін Земля відчула ще в 1960-х роках, коли більшості людей нічого не було відомо про згубний вплив парникових газів, підвищення температур і танення льодовиків. Тепер людству потрібно не просто скорочувати викиди вуглецю, а й вилучати його з атмосфери.
  • Занепокоєні кліматичними змінами заможні американці та їхні підприємства готуються захистити себе від катаклізмів, нових епідемій та масових заворушень — вони винаймають сховища та замовляють індивідуальні послуги, недоступні простим громадянам.
  • Льодовики Антарктиди тануть швидше, ніж розраховували вчені. Темпи зростання рівня моря можуть катастрофічно прискоритися. Тим часом екосистема на континенті поступово змінюється.
  • В Арктиці почали танути підводні поклади замороженого метану. Це може істотно прискорити кліматичні зміни.
  • У найближчі пʼять років світ може очікувати потепління на 1,5 градуса.