В Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) виступили зі спільною заявою щодо отруєння опозиціонера Олексія Навального і зажадали від Росії провести «оперативне і прозоре» розслідування інциденту.
Спільне звернення підтримали 56 із 193 країн-учасниць. Отруєння Навального нервово-паралітичною отрутою з групи «Новачок» засудили Велика Британія, усі країни Євросоюзу, Австралія, США, Канада, Нова Зеландія, Норвегія та інші держави.
Вони висловили повну довіру висновку незалежних експертів ОЗХЗ, які однозначно вказали на застосування цього типу отрути.
- Олексій Навальний потрапив до лікарні Омська із сильним отруєнням 20 серпня. Тоді він впав у кому. 21 серпня Навального відправили літаком до Німеччини. 2 вересня уряд Німеччини оголосив, що російського політика отруїли речовиною з групи «Новачок».
- 23 вересня Навального виписали із «Шаріте». Представники політика заявили, що пляшку зі слідами «Новачка» вилучили з його готельного номера в Томську та перевезли до Німеччини.
- 6 жовтня Організація із заборони хімічної зброї підтвердила, що Навального отруїли речовиною з групи «Новачок». Отруту виявили в його біомедичних пробах. Речовина, якою його отруїли, формально не заборонена, але за своєю структурою подібна до двох хімікатів з групи «Новачок», які заборонили в листопаді 2019 року.
- 15 жовтня Євросоюз і Велика Британія ввели санкції проти оточення Путіна через отруєння Навального. Росія ввела санкції у відповідь 12 листопада. Того ж дня голова МЗС Росії заявив, що Навального могли отруїти вже в Німеччині або дорогою туди.
- 19 листопада Палата представників Конгресу США ухвалила резолюцію, в якій закликала Вашингтон ввести санкції проти Росії. Сам Навальний запропонував вносити до списку санкцій найбагатших людей з оточення Путіна.