Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) рішенням Конституційного суду позбавили права проводити перевірки у відомствах та державних підприємствах. Про це повідомили у пресслужбі НАЗК.
Тому агентство припиняє планові перевірки в Укравтодорі, «Енергоатомі», Нацагентстві з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), Секретаріаті уповноваженого ВР з прав людини.
«У цих установах ми мали перевірити умови захисту викривачів, підготовку та виконання антикорупційних програм і канали повідомлення про можливі факти порушень закону «Про запобігання корупції», — наголосив глава НАЗК Олександр Новіков.
До кінця року агентство також мало провести планові перевірки у таких відомствах — Держслужбі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Держслужбі з питань геодезії, картографії та кадастру, Нацагентстві з питань державної служби та Рахунковій палаті.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість із яких — з «Опозиційної платформи — За життя». Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду з 00:00 30 жовтня НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював з вечора 28 жовтня.
- Згодом президент Зеленський подав до Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.
- Венеційська комісія визнала законопроєкт порушенням Конституції. У НАЗК зазначили, що відновлення антикорупційної системи неможливе за умови незмінності рішення Конституційного суду.