Посольство США в Україні заявило, що низка країн світу з дедалі більшою стурбованістю стежать за подіями, пов’язаними з рішенням Конституційного суду.
Про це йдеться в повідомленні посольства у Facebook.
Серед країн, які стурбовані ситуацією довкола суду, крім США, називають Велику Британію, Канаду, Японію, Німеччину, а також Євросоюз.
«Ми закликаємо всі сторони об’єднатися в діалозі, прийняти цей виклик і знайти спосіб вирішити кризу. Це потрібно для відновлення віри людей в те, що держава здатна як боротися з корупцією, так і продовжувати закріплений Конституцією України європейський та євроатлантичний курс», – наголосили в диппредставництві.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість з яких — з «Опозиційної платформи — За життя». Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду з 00:00 30 жовтня НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював з вечора 28 жовтня.
- Згодом президент Зеленський подав до Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.
- Венеційська комісія визнала законопроєкт порушенням Конституції. У НАЗК зазначили, що відновлення антикорупційної системи неможливе за умови незмінності рішення Конституційного суду.