На нараді голів фракцій Верховної Ради представили альтернативний законопроєкт про повернення електронного декларування, яке своїм рішенням скасував Конституційний суд. Законопроєкт має бути зареєстрований у ВР до кінця 2 листопада. Прийняти його планують на цьому пленарному тижні.
Голова парламенту Дмитро Разумков заявив, даний законопроєкт повинен відновити дію е-декларування, яке діяло до прийняття рішення КС.
«Законопроєкт буде відновлювати дію електронного декларування та статтю 366 КПК [службове підроблення]. Буде два місяці на те, щоб вивчити і прийняти відповідне рішення з питань, які були підняті Конституційним судом у своєму рішенні», — сказав Разумков.
Депутат від «Голосу» Ярослав Железняк опублікував титульну сторінку цього законопроєкту. У проєкті Закону «Про відновлення дії окремих положень закону «Про запобігання корупції» сказано, що документ «усуває правову невизначеність у сфері боротьби з корупцією, яка виникла через рішення суду».
Депутат зазначив, що голови фракцій Верховної Ради погодилися повернутися до першої редакції закону про електронне декларування.
Згодом у «Голосі» висловили невдоволення запропонованим проєктом закону, заявивши, що він не робочий.
«Тексти статей потрібно викласти повністю в редакції [закону], яка діяла раніше. На початку вказати додаткову статтю за змістом яка повинна звучати «щодо суддів може бути законом впроваджена окрема процедура». Зміна статті 366 має бути окремою зміною», — написав у Facebook Ярослав Юрчишин.
За його словами, в пакет до двох законів (зміни до запобігання корупції та Кримінального кодексу) потрібно додати третій законопроєкт про підвищення кворуму для прийняття рішень КСУ. Юрчишин зазначає, що тільки пакет з трьох проєктів закону зможе вирішити кризу створену КС.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість із яких — з «Опозиційної платформи — За життя». Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду з 00:00 30 жовтня НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював з вечора 28 жовтня.
- Згодом президент Зеленський подав до Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.
- Венеційська комісія визнала законопроєкт порушенням Конституції. У НАЗК зазначили, що відновлення антикорупційної системи неможливе за умови незмінності рішення Конституційного суду.