У НАБУ назвали рішення Конституційного суду, яким він скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, «політичним». У такий спосіб суд «захищає інтереси окремих суддів КСУ, чиє недостовірне декларування вивчають у межах кримінальних проваджень». Про це йдеться в заяві НАБУ.
У відомстві наголошують, що станом на 27 жовтня НАБУ вело 110 кримінальних проваджень, у межах яких досліджують близько 180 фактів умисного внесення посадовцями недостовірних відомостей до декларацій. Через рішення КСУ всі ці справи мають бути закриті, а посадовці, викриті на зловживаннях, уникнуть відповідальності.
У НАБУ додають, що через рішення КСУ «ніхто не контролюватиме і не матиме права» запитувати про статки суддів і джерела їхнього походження та притягати їх до відповідальності за відповідні порушення.
Читайте також:
«Рішення не витримує жодної критики — ані з етичної, ані з правової точки зору. [...] Висновки КСУ про нібито порушення незалежності суддів за нинішнього законодавства про запобігання корупції є безпідставними», — підкреслили у відомстві.
- Нагадаємо, 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за недостовірне декларування, а також окремі положення закону «Про запобігання корупції», які стосуються повноважень НАЗК. Суд розглядав цю справу за поданням 47 нардепів (більшість з них — представники «Опозиційної платформи — За життя»).
- В Офісі президента, коментуючи рішення КСУ, пообіцяли, що Володимир Зеленський скористається правом на законодавчу ініціативу, щоб спробувати повернути відповідальність посадових осіб і суддів за недостовірне декларування доходів.
- У НАЗК заявили, що судді ухвалили рішення у «власних інтересах». У відомстві нагадали, що раніше виявили ознаки декларування недостовірної інформації у двох суддів.
- Через рішення суду НАЗК закриває реєстр декларацій — він перестав працювати вже 28 жовтня.