ОАСК заборонив Офісу генпрокурора оголошувати у розшук підозрювану у справі Одеського припортового заводу. НАБУ оскаржить рішення суду

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:
ОАСК заборонив Офісу генпрокурора оголошувати у розшук підозрювану у справі Одеського припортового заводу. НАБУ оскаржить рішення суду

Пресслужба Національного антикорупційного бюро

Окружний адміністративний суд Києва заборонив Офісу генерального прокурора розшукувати та екстрадувати підозрювану у справі про завдання понад 93 млн гривень шкоди «Одеському припортовому заводу», яку розслідують Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Про це повідомили у пресслужбі НАБУ.

Йдеться про адміністративний позов підозрюваної у справі про Одеський припортовий завод, довірену особу народного депутата України восьмого скликання, яку у квітні 2020 року оголосили у міжнародний розшук. У позові вона попросила суд заборонити прокуратурі вчиняти дії, пов’язані з її розшуком та можливою екстрадицією до закінчення розгляду справи.

У НАБУ наголосили, що дії ОАСК є незаконними, оскільки компетенцією адміністративних судів є розгляд справ у сфері адміністративних та публічних відносин, а не оцінка процесуальних дій слідчих у кримінальному провадженні.

Також НАБУ звинуватило суддів ОАСК у втручанні в діяльність працівників правоохоронних органів під час здійснення досудового розслідування та збирається оскаржити рішення суду.

Окрім цього у бюро заявили, що Окружний адмінсуд Києва системно ігнорує вимоги закону та ухвалює рішення, порушуючи підсудність.

Так, у вересні 2018 року ОАСК визнав протиправними оперативно-розшукові заходи НАБУ та ГПУ у так званій «бурштиновій справі». Згодом рішення було скасовано у касаційному порядку.

Також ОАСК визнавав, що колишній перший заступник генпрокурора Віталій Касько нібито не мав повноважень поновлювати слідство у справі VAB Банку, підозрюваним в якій є Олег Бахматюк. Після цього рішення ОАСК було скасовано в апеляційному порядку.

  • НАБУ підозрює суддів Окружного адмінсуду Вовка, Аблова, Погрібніченка, Келеберду, Огурцова, Качуру та Саніна в корупції та спробах захопити державну владу. 17 липня НАБУ представило запис розмов голови суду Павла Вовка та суддів ОАСК. Того ж дня працівники НАБУ провели обшуки в суді, після чого Вовку і його заступнику Євгену Аблову повідомили про підозру. 21 липня НАБУ оприлюднило нові записи телефонних розмов Вовка.
  • Тривалий час генеральний прокурор Ірина Венедіктова відмовлялася погоджувати подання до Вищої ради правосуддя на відсторонення підозрюваних суддів через цю справу. Але згодом вона все ж підписала клопотання.
  • 1 вересня Вища рада правосуддя одноголосно залишила на посаді Павла Вовка. У ВРП пояснили, що ухвалили таке рішення, оскільки «немає доказів» про вручення підозри Вовку належним чином — отже, він не набув статусу підозрюваного. Сам Вовк похвалив рішення ВРП і заявив, що іноземні агенти хочуть позбавити Україну суверенітету за допомогою НАБУ.
  • У цій справі є ще один фігурант – голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк. Щодо нього не потрібна спеціальна процедура, як щодо суддів, і тому ще 3 серпня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання для Холоднюка. Через два місяці суд також вирішив відсторонити його від посади голови ДСА, а вже 22 жовтня стало відомо, що Холоднюк написав заяву про відставку.