Омбудсман Денісова: Неповнолітні від 14 до 18 років можуть бути волонтерами. Але лише за згоди батьків

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Українська омбудсман Людмила Денісова повідомила, що неповнолітні від 14 до 18 років можуть брати участь у волонтерській діяльності. Таких дітей помітили у волонтерстві для проведення опитування від президента Володимира Зеленського.

Про це вона написала у своєму Facebook.

«Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах та які є дієздатними. Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника», — пояснила Денісова.

За її словами, згідно з законами України, волонтером є людина, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги. Водночас президент Володимир Зеленський неодноразово запевняв, що опитування буде добровільним, а проводити його будуть волонтери.

«Таким чином, участь неповнолітніх дітей у волонтерстві правомірна, якщо згода на неї дана батьками або іншими законними представниками дитини, а сама волонтерська допомога є добровільною та безоплатною», — підкреслила омбудсмен.