Євросоюз та Велика Британія ввели санкції проти росіян і центру ГРУ за кібератаку на німецький Бундестаг

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:
Євросоюз та Велика Британія ввели санкції проти росіян і центру ГРУ за кібератаку на німецький Бундестаг

Tom Grimbert / Unsplash

Європейський Союз запровадив санкції проти двох росіян і 85-го Головного центру спеціальних служб Головного управління Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації за масштабну кібератаку на німецький Бундестаг, яка сталася у 2015 році.

Відповідне рішення оприлюднено на сайті ЄС у четвер, 22 жовтня.

За версією Ради Євросоюзу, кібератака, яка була здійснена на інформаційну систему парламенту Німеччини у квітні та травні 2015 року, негативно вплинула на її роботу. До того ж зловмисники зламали поштові акаунти кількох членів Бундестагу і канцлера Ангели Меркель та викрали багато даних.

Як зазначається, росіянами, проти яких вводяться санкції, є офіцери військової розвідки ГРУ РФ Ігор Костюков і Дмитро Бадін.

Слідом за ЄС аналогічні санкції ввела Велика Британія.

«Велика Британія заморозить рахунки і заборонить вʼїзд на свою територію двом російським офіцерам ГРУ і введе санкції проти підрозділу ГРУ 26165 під кодовою назвою APT28 і Fancy Bear, які відповідальні за кібератаку на парламент Німеччини у 2015 році», — заявили у пресслужбі британського МЗС.

Про що йдеться?

Під час кібератаки у 2015 році хакери вкрали 16 Гб даних Бундестагу. Ідеться, зокрема, про електронні листи Ангели Меркель за 2012—2015 роки.

Експерти вважають, що до викрадення листування у 2015 році причетні російські хакери. Тоді один із росіян увесь день перебував у будівлі парламенту Німеччини. Зазначають, що за день до того він намагався зламати офіційні акаунти, але зазнав невдачі через діакритичні знаки німецької мови.

Згодом Ангела Меркель заявила, що Німеччина має докази того, що російські хакери причетні до кібератаки. Канцлер вважає, що Росія застосовує стратегію «гібридної війни», частиною якої є дезорієнтація та перекручування фактів. Росія свою причетність заперечує.

Наприкінці травня 2020 року Міністерство закордонних справ Німеччини у звʼязку з кібератаками викликало на розмову посла Росії Сергія Нечаєва.