Уряд Німеччини на початку червня звертався до країн-членів Євросоюзу з проханням спільно запровадити санкції проти Росії за масштабну кібератаку на німецький Бундестаг, яка сталася у 2015 році.
Про це пише Deutsche Welle із посиланням на копію відповіді уряду.
Уряд Німеччини вважає, що за нападом стоїть російська військова розвідслужба ГРУ. У відповіді зазначено, що причетність РФ підтверджують розвідслужби та «загальнодоступні джерела».
Країни ЄС поки не ухвалили рішення. У разі його прийняття Росія стане першою країною, проти якої введуть санкції за кібератаки. Відповідне законодавство Європарламент ухвалив ще в 2017 році. У 2019 році країни ЄС погодили режим введення санкцій за такі атаки. Він включає заборону на поїздки і заморожування активів.
Що сталося?
Внаслідок кібератаки у 2015 році хакери вкрали 16 Гб даних Бундестагу. Ідеться, зокрема, про електронні листи Ангели Меркель за 2012—2015 роки.
Експерти вважають, що до викрадення листування у 2015 році причетні російські хакери. Тоді один із росіян весь день перебував у будівлі парламенту Німеччини. Зазначають, що за день до того він намагався зламати офіційні акаунти, але зазнав невдачі через діакритичні знаки німецької мови.
Згодом Ангела Меркель заявила, що у Німеччини є докази того, що російські хакери причетні до кібератаки. Канцлер вважає, що Росія застосовує стратегію «гібридної війни», частиною якої є дезорієнтація та перекручування фактів. Росія свою причетність заперечує.
- Наприкінці травня Міністерство закордонних справ Німеччини викликало на розмову посла Росії Сергія Нечаєва через кібератаки.