У Мінську на марші силовики затримали майже 100 жінок, серед них декілька журналісток

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Радыё Свабода / Telegram

У Білорусі 26 вересня пройшли жіночі марші протесту проти режиму самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.

У Мінську на марш вийшли кілька сотень жінок. Акція розпочалася біля Комаровського ринку, потім жінки колонами рушили по проспекту Незалежності. Силовики жорстко затримали протестувальниць.

За останніми даними правозахисного центру «Вясна», у столиці затримали 99 осіб, серед них кілька журналісток видань «Еврорадио», «Белсат», «Наша ніва», Tut.by. Зокрема, журналістку «Белсату» повезли в ізолятор на Окрестіна.

Також серед затриманих правозахисники називають і п’ятьох вуличних музикантів. Їх затримали після того, як вони заспівали у переході пісню Цоя «Перемен», коли повз них проходила колона протестувальників.

Лідер опозиції, екскандидатка у президенти Світлана Тихановська відреагувала на затримання. Вона наголосила, що захоплюється сміливістю жінок, які вийшли на марші. «Жодна жінка не заслуговує бути затриманою за прояв своєї волі. Жодна жінка не заслуговує жити з агресором і насильником. Жодна дитина не заслуговує батька, який, виходячи з дому, затримує чужих батьків і матерів. Ми всі гідні поваги власної гідності і наших громадянських прав. Ми це знаємо — і тому нас вже не зупинити», — наголосила Тихановська.

  • У Білорусі з 9 серпня тривають протести проти переобрання президентом Олександра Лукашенка. Правоохоронці вбили кількох протестувальників, побили сотні і затримали тисячі людей. Білоруси вимагають перевиборів, звільнення всіх політичних вʼязнів, покарання для силовиків і, найголовніше, відставки Лукашенка.
  • 23 вересня Олександр Лукашенко влаштував власну інавгурацію на посаду президента Білорусі в Палаці незалежності в Мінську. На церемонії він заявив, що вступає на посаду «з особливим почуттям гордості за білорусів». Уперше в історії країни про інавгурацію не повідомляли заздалегідь на офіційному рівні. Після «інавгурації» опозиція закликала білорусів приєднатися до безстрокової акції непокори.
  • Деякі європейські країни заявили, що не визнають ані результатів президентських виборів у Білорусі, ані Лукашенка на посаді президента. У Євросоюзі також заявили, що не визнають легітимність Лукашенка і переглянуть свої відносини з Білоруссю.