З-під уламків літака Ан-26 дістали бортові самописці

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Facebook / Антон Геращенко

З-під уламків військового літака Ан-26, який розбився під Чугуєвом, вже дістали бортові самописці. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на голову Харківської облдержадміністрації Олексія Кучера.

«Наскільки мені відомо, бортові самописці вилучені, вони ще не досліджені. Я точно знаю, що за 45—60 секунд перед падінням з керуючим пілотом спілкувався льотчик, вони обговорювали можливості посадки», — наголосив Кучер.

Він сподівається, що вилучені бортові самописці найближчим часом розшифрують.

Наразі з місця катастрофи вже забирають уламки літака, їх перевозять на територію військової частини в Чугуївському районі.

  • Увечері 25 вересня в Харківській області сталась авіакатастрофа — літак Ан-26 Повітряних сил ЗСУ розбився при заході на посадку. Він упав за два кілометри від військового аеродрому.
  • На борту перебували 27 людей: 7 членів екіпажу та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. В авіакатастрофі вижили лише двоє курсантів: один із них помер уранці наступного дня в лікарні, життю іншого — курсанту Вʼячеславу Золочевському нічого не загрожує.
  • В уряді створили комісію для розслідування авіакатастрофи. Її очолив віцепрем’єр Уруський. За словами міністра оборони Андрія Тарана, курсанти проводили навчальні польоти, а сам літак до цього здійснив шість злетів та посадок поспіль. Керували літаком не курсанти, а досвідчені пілоти. Під час сьомого польоту командир екіпажу повідомив про проблеми з лівим двигуном і готувався до аварійної посадки, але раптово сталася катастрофа. Імовірно, літак зачепив крилом землю.
  • Президент Володимир Зеленський оголосив 26 вересня днем жалоби в Україні. Він також пообіцяв, що держава профінансує лікування курсанта, який вижив, та виплатить компенсації сімʼям загиблих. У Міноборони повідомили, що розмір допомоги становитиме 1,5 млн грн.
  • В Україні заборонили навчальні польоти Ан-26 та їхніх аналогів на час розслідування катастрофи.