Кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська засудила викрадення представниці її штабу Марії Колесникової та ще двох осіб з Координаційної ради опозиції. Її підтримав голова МЗС Литви Лінас Лінкявічюс, порівнюючи дії режиму Лукашенка з чекістами.
«Влада займається терором, інакше це не назвеш. Викрадення Марії Колесникової, Антона Роднянкова й Івана Кравцова — це спроба зірвати роботу Координаційної ради і залякати її членів. Влада помиляється, якщо думає, що це нас зупинить. Чим більше вони залякують, тим більше людей вийде на вулицю», — цитує Тихановську TUT.BY.
Кандидатка, яка за даними незалежних опитувань перемогла на виборах президента Білорусі з більш ніж 80% голосів, пообіцяла добиватися звільнення всіх політв’язнів.
Координаційна рада білоруської опозиції заявила, що методи режиму Лукашенка призведуть лише до загострення ситуації, поглиблення кризи та подальшого наростання протестів.
«Ми бачимо, що в останні дні влада замість спроби діалогу з суспільством почала відкрито використовувати методи терору», — йдеться в повідомленні.
КР опозиції нагадує, що насильницькі дії та придушення політичної активності суспільства з боку представників влади є злочинами проти людства та можуть розслідуватися без строків давності.
Голова литовської дипломатії Лінкявічюс при цьому порівняв методи режиму зі сталінізмом.
«Замість того, щоб говорити з людьми Білорусі, згасаюче керівництво намагається цинічно усунути їх один за одним. Викрадення Марії Колесникової у передмісті Мінська це ганьба. Сталіністські методи НКВС застосовують у Європі ХХІ століття. Її необхідно якнайшвидше звільнити», — написав литовський урядовець у Twitter.
- У Білорусі з 9 серпня тривають протести проти переобрання президентом Олександра Лукашенка. Люди вимагають перевиборів, звільнення всіх політичних вʼязнів, покарання для силовиків і, найголовніше, відставки Лукашенка.
- 18 серпня у штабі кандидатки Світлани Тихановської, яка, за даними незалежних опитувань, перемогла на виборах, сформували склад Координаційної ради, яка має займатися процесом передання влади.
- 4 вересня опозиціонерка виступила на засіданні Ради безпеки ООН, закликала відправити спостережну місію до Білорусі й зупинити насильство.
- 6 вересня у Мінську після багатотисячного Маршу єдності силовики почали затримувати людей, які розходилися по домівках. Деякі, рятуючись від силовиків, стрибали в річку Свіслач. Після цього співробітників станції водно-рятувальної організації, які витягали протестувальників, затримала міліція.
- У Білорусі 6 вересня, під час Маршу єдності силовики затримали 633 осіб. Серед них — 12-річний хлопець, який написав фарбою «3%» на асфальті на проспекті Переможців.
- Євросоюз введе санкції проти трьох десятків білоруських топчиновників. Лукашенка в списку поки немає.