Очільники ОБСЄ хочуть приїхати до Білорусі для переговорів із владою та опозицією. Головуюча в ОБСЄ Албанія стурбована тим, що за виборами президента не могло спостерігати Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, а також діями силовиків проти учасників митингів.
У заяві ОБСЄ йдеться, що голова уряду Албанії Еді Рама і міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде (керівництво ОБСЄ) готові провести «конструктивний діалог з усіма зацікавленими сторонами».
Уряду РБ вже направили офіційну пропозицію щодо візиту голів ОБСЄ.
Тим часом лідери Євросоюзу домовилися провести 19 серпня відеоконференцію, на якій вони обговорять, як краще реагувати на ситуацію в Білорусі. ЄС не визнає вибори, на яких нібито переміг Олександр Лукашенко, і закликає його почути волю громадян, передає «Європейська правда».
Ситуацію в Білорусі також обговорять канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Росії Володимир Путін, який раніше привітав Лукашенка з перемогою. Про це повідомила пресслужба президента Литви після його телефонної розмови з Меркель.
«Берлін намагається звʼязатися з Олександром Лукашенком, щоб врегулювати ситуацію, яка склалася», — йдеться в повідомленні.
- 15 серпня Євросоюз вирішив не визнавати результати президентських виборів у Білорусі через масові фальсифікації. 17 серпня депутати Європарламенту оголосили Лукашенка персоною нон грата в Євросоюзі.
- Проти влади Лукашенка на страйк вийшла низка підприємств і заводів. Штаб опозиції закликав людей нанести режиму «економічних збитків». 17 серпня Лукашенко прилетів на один з найбільших заводів країни, де триває страйк. Його освистали та вимагали відставки. Під час розмови з людьми Лукашенко вперше допустив проведення нових виборів президента.