Співробітники державної телерадіокомпанії Білорусі оголосили страйк з політичними вимогами. Близько пів тисячі журналістів підписалися під вимогами про невизнання виборів та скасування цензури.
Про це повідомляє РБК.
Співробітники Белтелерадіокомпанії (БТРК) вимагають визнати результати виборів недійсними, відправити у відставку Центрвиборчком і провести нові вибори. Також журналісти закликали не допускати насильства щодо мирних людей, звільнити політв’язнів та скасувати цензуру в національних ЗМІ.
За повідомленням «Радыё Свабода», журналісти зібрали близько 600 підписів за проведення страйку. Пропуски деяких співробітників втратили чинність, і вони не можуть потрапити до будівлі БТРК.
Журналісти держтелерадіокомпанії зібралися біля будівлі та закликали начальство вийти до них. Спочатку керівництво БТРК в особі Івана Ейсмонта виступило з позицією «або працюйте, або звільняйтеся» та відмовилось від переговорів.
Пізніше один із співробітників БТРК повідомив, що керівництво все ж готове піти на зустріч страйкарям — зокрема, скасують цензуру. Журналістам дозволять знімати в ізоляторі «Окрестіно», який через катування затриманих протестувальники охарактеризували як новий «Освенцім».
Тим часом представниця штабу кандидатки Тихановської Марія Колеснікова виступила перед журналістами «Загальнонаціонального телебачення» і «Столичного телебачення», які також оголосили страйк.
«Повірте, говорити правду не складно — особливо коли ми знаємо, що нас більшість. І ми вас підтримуємо — ви наші герої. Всі, хто зараз тут, ви герої! Продовжуйте опиратися цьому насильству», — цитує її виступ «Медиазона».
- У Білорусі з 9 серпня тривають масові протести проти фальсифікацій на виборах. Люди вимагають перерахувати голоси і провести чесні вибори. За даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80% голосів, а за даними спостерігачів, правозахисників і активістів — у Лукашенка не більше ніж 10% і перемогла на виборах Світлана Тихановська. Згодом вона виїхала до Литви.
- Силовики застосовують проти людей надмірну силу й багатьох калічать. Загалом затримали близько 7 тисяч людей. За даними МВС Білорусі, під час протестів загинула одна людина, однак правозахисники повідомляють про щонайменше трьох загиблих.
- Євросоюз вирішив не визнавати результати президентських виборів у Білорусі через масові фальсифікації.
- В українському МЗС підтримали позицію Євросоюзу та засудили політичні переслідування та жорстокість правоохоронців щодо мирних протестів у Білорусі. Частина депутатів з президентської фракції «Слуга народу» вимагає від держави не визнавати результатів виборів, за якими вшосте начебто переміг Лукашенко.
- 16 серпня державні телекомпанії вперше почали нейтрально висвітлювати акції опозиції проти офіційних результатів президентських виборів.