Кім Чен Ин роздав селянам зерно з власних резервів. Експерти переконані, що гуманітарна ситуація в КНДР на межі катастрофи

Автор:
Дмитро Мирончук
Дата:
Кім Чен Ин роздав селянам зерно з власних резервів. Експерти переконані, що гуманітарна ситуація в КНДР на межі катастрофи

Janne Wittoeck / Flickr

Сильні паводки у Північній Кореї змусили главу держави Кім Чен Ина піти на неочікуваний крок — він роздав постраждалим селянам зерно з власних резервів. У країні близько 700 селянських будинків і понад 170 багатоповерхівок були зруйновані внаслідок розливу річок та зсувів.

Про це повідомляє Business Insider.

Паводки зазвичай відбуваються на Корейському півострові надто жорстко, зокрема у дев’яності вони призвели до знищення близько 15% від усіх сільськогосподарських земель КНДР та загибелі понад 2 млн людей. За офіційною версією, країна втратила через стихію загалом 225 тис. громадян.

Кім Чен Ин проїхався по зруйнованих паводками селах і зробив незвичне розпорядження — роздати мешканцям зерно з власного сховища. При цьому, за офіційною версією, протягом нещодавніх паводків не загинув жоден громадянин, хоча в сусідніх Китаї та Південній Кореї налічуються десятки жертв.

Пропаганда описала роздачу зерна як щирий акт з боку «доброзичливого батька народу», за який «сердечно подякували» розорені стихією громадяни.

Проте, в цьому кроці керівництва КНДР побачили не лише благодійність вождя, але й загрозу голодом. На переконання колишнього північнокорейського дипломата Те Ян Хо, який втік до Південної Кореї, зерно насправді роздали зі стратегічних військових запасів.

«В запасах Кім Чен Ина є спеціальний запас зерна, який можна використовувати лише в разі війни. Я думаю, це означає, що північнокорейська продовольча ситуація реально, реально складна», — сказав перебіжчик.

За його словами, ще одна складність полягає у спалаху коронавірусу. Кім Чен Ин хоче послати сигнал про допомогу до Китаю — єдиної країни, готової допомогти. Колишній північнокорейський дипломат вважає, що якщо покладатися на поміч з боку Пекіну, Ким Чен Ину доведеться стриматись щодо військових провокацій проти США.

«У другій половині цього року Кім Чен Ин терміново потребує допомоги з Китаю, він не може організувати масштабні військові провокації проти Америки», — сказав Те.

Зазначається, що незважаючи на збитки для осіннього врожаю, який годує КНДР протягом року, держава заявила, що не прийме допомоги з-за кордону.