Глава ЦВК Білорусі оголосила перші результати виборів — перемагає Лукашенко. Вона закликала інших кандидатів привітати переможця

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
Глава ЦВК Білорусі оголосила перші результати виборів — перемагає Лукашенко. Вона закликала інших кандидатів привітати переможця

Mikhail Svetlov / Getty Images

Глава Центральної виборчої комісії Білорусі Лідія Єрмошина оголосила результати голосування на закритих виборчих дільницях у п’яти регіонах країни.

За її словами, чинний президент Олександр Лукашенко набирає 82,08% голосів, його основна конкурентка — опозиційна кандидатка Світлана Тихановська — 6,98%.

Єрмошина закликала кандидатів, які програли, спокійно прийняти поразку, привітати переможця і не хвилювати народ.

У Білорусі одразу після закриття виборчих дільниць опублікували результати національного екзит-полу. Згідно з ним, за Лукашенка проголосували 79,7% виборців, а за Тихановську — 6,8%.

  • 9 серпня в Білорусі проходили вибори президента. У низці міст Білорусі та столицях європейських держав вишикувалися довгі черги до виборчих дільниць — не всі охочі встигли віддати свій голос до завершення голосування.
  • Із самого ранку до Мінська стягують військову техніку. Ближче до вечора ОМОН перекрив центральну вулицю міста — проспект Незалежності. Головні будівлі оточили військові та спецтехніка.
  • У різних містах жителі повідомляють про перебої з інтернетом — проблеми фіксують у роботі Telegram, Viber, YouTube і кількох популярних новинних ресурсів.
  • «Бабель» веде текстову трансляцію і розповідає, що відбувається в Білорусі в день виборів — читайте тут.