Китайські спецслужби в Гонконгу заарештували групу студентів за підозрою в сепаратизмі. Також 12 продемократичних кандидатів до Законодавчої ради напівавтономного міста отримали відмову в реєстрації на виборах.
Про це повідомляє The Guardian.
Спецслужби заарештували чотирьох студентів віком 16—21 рік, зокрема голову руху Studentlocalism, який виступав за незалежність Гонконгу.
Китайська влада повідомляє, що ці студенти «поширювали отруту про незалежність» і винні в «організації розколу». Їхній арешт назвали «ударом меча національної безпеки».
Це найбільш гучна справа з моменту ухвалення китайського закону про національну безпеку в Гонконгу.
Щонайменше 12 опозиційних кандидатів до Законодавчої ради не зможуть взяти участь у виборах, що мають відбутися у вересні. При цьому є побоювання, що чинна влада міста перенесе вибори на рік через пандемію коронавірусу, щоб водночас запобігти прогнозованому виграшу демократичних сил.
Китай підтримав дискваліфікацію опозиціонерів, серед яких — 23-річний Джошуа Вонг, колишній лідер ліво-демократичної гонконгської партії «Демосісто». Представники Пекіну в місті заявили, що опозиціонери «лобіювали інтереси іноземних сил для того, щоб накласти санкції на Гонконг».
- 30 червня парламент Китаю ухвалив закон про посилення спецслужб у Гонконгу. «Закон про національну безпеку» розцінюють як відповідь на торішні протести, що спалахнули після спроби Китаю узаконити екстрадицію підозрюваних у політичних злочинах з міста на материк. Новий закон декларує посилення боротьби з сепаратизмом, тероризмом і змовами за участі іноземних урядів.
- Сенат США схвалив санкції проти Китаю за «підрив незалежності» Гонконгу. Тайвань заявив про готовність допомагати гонконгцям, які зазнали переслідувань, а Велика Британія надаватиме їм притулок. Допомогу жителям Гонконгу пообіцяла й Австралія. Китай у відповідь заявив, що надання притулку гонконгцям — це порушення міжнародного права.