Гонконг знову протестує через новий «Закон про національну безпеку», який сьогодні набув чинності. Лояльна до режиму поліція міста розпорошує водометами та перцевим газом чергові багатотисячні протести й затримує людей, які тримають прапори з написами «Незалежний Гонконг».
Про це повідомляє Reuters.
Сьогодні тисячі гонконгців зібрались на щорічну демонстрацію з нагоди 23-ї річниці передачі колишньої британської колонії під владу Пекіну. Поліція розганяє людей та попереджає про порушення нового закону, за яким протестувальників можуть визначити як іноземних агентів або терористів.
«Це поліцейське попередження. Ви демонструєте прапори та банери, вигукуєте гасла і поводитесь із намірами розколу чи підривної діяльності, які можуть становити злочини відповідно до закону про національну безпеку», — йдеться на великому банері, який несла поліція.
Протестувальники заявляють, що хоч і бояться пожиттєвого ув’язнення згідно з новим законом, який може розцінити їхню активність як сепаратизм, тероризм, іноземну змову тощо, але не можуть не проявити свого невдоволення фактичним руйнуванням принципу «одна країна, дві системи», за яким Гонконг увійшов до складу Китаю.
«Вперше в історії Гонконгу мешканців попереджають, що за прапори, банери, гасла та поведінку на демонстраціях і протестах вони можуть бути покарані через звинувачення у «розкольництві» чи «підриві державної влади» згідно з «Законом про національну безпеку», який ухвалили в Китаї», — написав у Twitter Джошуа Вонг, один з лідерів протестного руху.
Тим часом учасники протестів почали розбирати бруківку з вулиць міста для бійок з правоохоронцями.
Поліція вже заарештувала одного з протестувальників за прапор з написом «Незалежний Гонконг», який новий закон визначає як сепаратизм. Всього поліція повідомляє про близько 30 арештів.
- Масові протести в Гонконгу тривають від червня 2019 року. Спочатку жителі протестували проти законопроєкту про екстрадицію на материковий Китай, який, на їхню думку, могли використати проти дисидентів. Пізніше учасники протестів почали вимагати більшої незалежності від Китаю і проведення демократичних реформ. Вони також вимагають розслідування дій поліції під час протестів та амністії для заарештованих активістів.
- Плани Китаю ухвалити «Закон про національну безпеку» наприкінці травня викликали в Гонконгу хвилю нових протестів та сутичок з поліцією. Виступи продемократичного руху міста тривали весь червень.
- Сенат США схвалив санкції проти Китаю за «підрив незалежності» Гонконгу. Тайвань заявив про готовність допомагати гонконгцям, які зазнали переслідувань, а Велика Британія надаватиме їм своє громадянство.