Сьогодні продемократичні активісти напіватономного міста Гонконг, яке увійшло до складу Китаю в 1997 році, протестують проти законопроєкту про посилення спецслужб центрального уряду. У разі ухвалення документу незалежна судова система Гонконгу зазнає суттєвих змін і дозволить Пекіну придушити опозицію.
Про це повідомляє Reuters.
Поліція міста затримала 53 особи в ході сутичок, що несподівано розпочались під час відносно мирного протесту, на який вийшли кілька сотень учасників.
Поліція в екіпіровці для придушення бунтів накинулась на протестувальників після того, як вони вигукували в її бік зневажливі гасла. Проти людей застосували сльозогінний газ.
Усім 53 затриманим інкримінують «незаконні зібрання».
«Уряд хоче заткнути нас і дати нам під зад. Ми маємо повстати і скинути цих людей, які позбавляють прав гонконгців», — цитує видання слова одного з учасників протесту.
Сьогоднішній протест спровокувала й заборона місцевою поліцією щорічного маршу 1 липня, присвяченого передачі міста під владу Китаю. Заборону обґрунтовують небезпекою коронавірусу.
- Масові протести в Гонконзі тривають від червня 2019 року. Спочатку жителі протестували проти законопроєкту про екстрадицію на материковий Китай, який, на їхню думку, могли використати проти дисидентів. Пізніше учасники протестів стали вимагати більшої незалежності від Китаю і проведення демократичних реформ. Вони також вимагають розслідування дій поліції під час протестів та амністії для заарештованих активістів.
- Новий закон, який, серед іншого, розширює повноваження китайських спецслужб на території Гонконгу, викликав нові протести. Поліція застосовувала сльозогінний та перцевий гази для розгону першої від початку пандемії коронавірусу масштабної вуличної акції.
- Сенат США схвалив санкції проти Китаю за «підрив незалежності» Гонконгу. Тайвань заявив про готовність допомагати гонконгцям, які зазнали переслідувань, а Велика Британія надаватиме їм своє громадянство.