Сергію Стерненку втретє відмовили у відводі прокурора Бозовуляка

Автор:
Катя Мещерякова
Дата:
Сергію Стерненку втретє відмовили у відводі прокурора Бозовуляка

Сергій Моргунов / «Бабель»

Активіст Сергій Стерненко повідомив, що Київський апеляційний суд відмовив йому у відводі прокурора Миколи Бозовуляка. Відвід заявляли вже втретє .

Про це він написав у своєму Telegam-каналі.

До цього Стерненко написав про причини відводу прокурора.

«Заявляємо відвід прокурору Бозовуляку на підставі того, що він ввів суд в оману, оскільки в суді першої інстанції він сказав, що ризики існують, оскільки треба ще проводити досудове розслідування, але вчора він за вказівкою Венедіктової дав доручення слідчому завершити досудове розслідування», — пише активіст.

Перед судовим засіданням Стерненко наголосив, що в суді вже перебуває «дуже багато» силовиків.

«Більше навіть, аніж під Шевченківським судом. Якби суд був справедливим — потреби в такій армії не було б», — написав він у Telegram.

Сьогодні, 26 червня, Київський апеляційний суд розглядає скаргу на запобіжний захід (цілодобовий домашній арешт) одеському активісту Сергію Стерненку.

Справа Стерненка

25 травня 2018 року в Одесі на Стерненка напали, внаслідок чого один з нападників отримав смертельне ножове поранення. Справу спочатку розслідувала поліція Одеси, але потім її передали до СБУ через можливу причетність поліції до нападу. Стерненко повʼязує напад зі своєю діяльністю активіста та протестами проти забудов в Одесі. В організації нападу він звинувачує мера Геннадія Труханова.

  • 14 травня Стерненко повідомив, що його викликали на допит до СБУ. Наступного дня нападникам на Стерненка оголосили підозру за статтею про хуліганство.
  • 15 червня Стерненка відправили під цілодобовий домашній арешт за місцем реєстрації — на території військової частини в Одесі. За словами активіста, суд знав, що він проживає в Києві, тож цю постанову неможливо виконати. Відтак суд повністю задовольнив клопотання прокуратури і відмовив захисту Стерненка, який просив видати його на поруки. Захист зазначив, що оскаржуватиме рішення.
  • 16 червня суддя Шевченківського суду Києва Олена Мелешак дозволила Стерненку відбувати домашній арешт за місцем проживання — у Києві, а не за місцем прописки — у військовій частині в Одесі.
  • 25 червня стало відомо, що Служба безпеки України завершила розслідування справи Стерненка.