Під суд, де Стерненко оскаржуватиме свій арешт, стягнули поліцію і Нацгвардію. Більше, ніж на попереднє засідання

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
Під суд, де Стерненко оскаржуватиме свій арешт, стягнули поліцію і Нацгвардію. Більше, ніж на попереднє засідання

Сергій Стерненко / Telegram

26 червня у Київському апеляційному суді відбудеться засідання з розгляду скарги на запобіжний захід одеському активісту Сергію Стерненку.

Засідання суду заплановане на 11:00.

Стерненко наголосив, що в суді вже перебуває «дуже багато» силовиків. «Більше навіть, аніж під Шевченківським судом. Якби суд був справедливим — потреби в такій армії не було б», — написав Стерненко у Telegram.

У пресслужбі суду повідомили, що журналістів на засідання через карантин пускатимуть лише за попередньої акредитації.

Справа Стерненка

25 травня 2018 року в Одесі на Стерненка напали, внаслідок чого один з нападників отримав смертельне ножове поранення. Справу спочатку розслідувала поліція Одеси, але потім її передали до СБУ через можливу причетність поліції до нападу. Стерненко повʼязує напад зі своєю діяльністю активіста та протестами проти забудов в Одесі. В організації нападу він звинувачує мера Геннадія Труханова.

  • 14 травня Стерненко повідомив, що його викликали на допит до СБУ. Наступного дня нападникам на Стерненка оголосили підозру за статтею про хуліганство.
  • 15 червня Стерненка відправили під цілодобовий домашній арешт за місцем реєстрації — на території військової частини в Одесі. За словами активіста, суд знав, що він проживає в Києві, тож цю постанову неможливо виконати. Відтак суд повністю задовольнив клопотання прокуратури і відмовив захисту Стерненка, який просив видати його на поруки. Захист зазначив, що оскаржуватиме рішення.
  • 16 червня суддя Шевченківського суду Києва Олена Мелешак дозволила Стерненку відбувати домашній арешт за місцем проживання — у Києві, а не за місцем прописки — у військовій частині в Одесі.
  • 25 червня стало відомо, що Служба безпеки України завершила розслідування справи Стерненка.