У суботу, 13 червня, в Лондоні відбулася жорстка акція протесту за участю кількох тисяч людей. Понад 100 людей заарештували.
Про це розповідає BBC.
Учасники акції, серед яких були вкрай праві активісти і футбольні фанати, заявили, що приїхали в Лондон, щоб захистити памʼятники від демонстрантів Black Lives Matter.
Одним із приводів для протестів став чоловік, який помочився на памʼятник Кіту Палмеру, працівнику поліції, який загинув під час теракту на Вестмінстерському мосту в Лондоні в 2017 році.
Під час демонстрації відбулися сутички з поліцією: правоохоронців закидали димовими шашками, порожніми банками і пляшками, лави працівників поліції намагалися штурмувати. У результаті, шестеро правоохоронців отримали незначні травми.
Скотланд-Ярд розповів, що людей затримали за заворушення, зберігання зброї, напади на правоохоронців, пияцтво, хуліганство, а також зберігання наркотиків.
На акцію відреагував премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.
«На наших вулицях немає місця расистському бандитизму. Будь-хто, хто нападає на поліцію, зіштовхнеться із силою закону», — написав він у Twitter.
- Раніше було відомо, що група футбольних фанатів, які називають себе патріотами та прихильники праворадикального активіста Томмі Робінсона зберуться в Лондоні в суботу, щоб захистити памʼятники від антирасистських акцій.
- У Великій Британії підхопили тему американських протестів і повалили памʼятник работорговцю Едварду Колстону. Після цієї події мер Лондона заявив, що демонтує кілька інших памʼяток, повʼязаних з расизмом та імперським минулим країни. Вуличний художник Бенксі присвятив цій події нову роботу.
- Франція теж приєдналася до протестів проти расизму та жорстокості з боку поліції.
- Приводом для демонстрацій у різних країнах стала смерть афроамериканця Джорджа Флойда в Міннеаполісі (США) 25 травня. У мережі зʼявилося відео, на якому працівник поліції душив коліном беззбройного Флойда. Флойд помер, а експертиза підтвердила, що причиною смерті стали дії правоохоронця. Проти всіх причетних працівників поліції висунули звинувачення в убивстві, а Дерека Шовена заарештували.
- Протести в США охопили понад 16 штатів, а в більш ніж 40 містах було введено комендантську годину. Демонстрації супроводжуються мародерством, заворушеннями, пограбуваннями та насильством. Під час масових протестів правоохоронці затримали понад 10 тисяч осіб.