Кількість загиблих внаслідок потужного землетрусу, що стався в центральній частині М’янми 28 березня, зросла до 1 002, ще 2 376 людей зазнали поранень. Ці цифри стосуються всіх районів, які постраждали.
Про це пише СNN з посиланням на державний мовник MRTV, а також BBC.
Більшість жертв припадає на друге за величиною місто Мандалай, яке розташоване неподалік від епіцентру землетрусу.
У Таїланді рятувальники продовжують працювати на місці обвалення будівлі в Бангкоку. Вони використовують невеликі інструменти, щоб дістати людей з-під завалів живими.
Хмарочос був недобудованим — там немає водопостачання, тому люди, які опинилися всередині під завалами, не мають доступу до питної води.
Чиновники повідомили, що під завалами знайшли щонайменше 15 живих людей. З деякими вдалося встановити контакт — вони можуть подавати голос і створювати шум. В інших випадках рятувальники зафіксували рухи та тепло тіла.
«Деякі ознаки життя, які ми отримали минулої ночі, зникли, але ми не втрачаємо надії та сподіваємося на хороші новини», — зазначили рятувальники.
Мʼянма погано оснащена для боротьби з катастрофою такої сили та масштабу — це одна з найбідніших країн Азії. Ізольоване військове керівництво Мʼянми
Індія направила до М’янми рятувальну та медичну бригади разом із терміновою гуманітарною допомогою.
Китайська команда прибула для допомоги в пошуково-рятувальних роботах.Команди ЮНІСЕФ працюють на місцях у постраждалих від землетрусу районах. Фахівці оцінюють наслідки та готують гуманітарну підтримку.
Директор гуманітарної організації в Мʼянмі сказав, що для відновлення деяких районів знадобляться роки.
У коментарі CNN геолог сказав, що землетрус магнітудою 7,7 у Мʼянмі вивільнив енергію, еквівалентну 334 атомним бомбам.
Щонайменше 14 підземних поштовхів зафіксували в Мʼянмі після землетрусу магнітудою 7,7 у пʼятницю, свідчать дані Геологічної служби США. Переважно вони мали магнітуду від 3 до 5. Найсильнішим був підземний поштовх магнітудою 6,7, який стався приблизно через 10 хвилин після першого землетрусу, що спричинив руйнування.
Підземні поштовхи відчувалися також по всьому Таїланду, включно зі столицею Бангкок і північним містом Чіангмай, а також у китайських провінціях Юньнань і Гуансі, що розташовані по сусідству з Мʼянмою.
Геолог пояснює, що підземні поштовхи можуть тривати кілька місяців, оскільки Індійська тектонічна плита продовжує врізатися в Євразійську плиту під М’янмою.
- У центральній частині Мʼянми 28 березня стався сильний землетрус, поштовхи відчувались у сусідньому Таїланді. Епіцентр був приблизно за 17,2 км від міста Мандалай з населенням майже 1,2 мільйона людей. Унаслідок землетрусу в центральній частині країни завалився міст, що зʼєднує регіони М’янми Ава і Сагаінг. У Бангкоку впав недобудований хмарочос — під завалами опинилися, зокрема, будівельники.