Нейротехнологічна компанія Neuralink американського мільярдера Ілона Маска отримала дозвіл на нове дослідження CONVOY, де випробовуватиме мозкові імплантати, щоб керувати роботизованою рукою силою думки.
Про це повідомила сама компанія.
У дослідженні випробовуватимуть імплантат N1 — так хочуть розширити контроль над мозково-комп’ютерним інтерфейсом на роботизовану руку.
У компанії зазначають, що це крок до відновлення не лише цифрової, а й фізичної свободи.
Neuralink пізніше надасть деталі, але там вже розповіли, що CONVOY проходитиме паралельно із попередніми випробуваннями мозкових чипів програми PRIME.
Що передувало
Neuralink уперше представила технологію вживлення в мозок «ниток», які зчитують інформацію, влітку 2019 року. Мета розробки — імплантація «ниток» паралізованим людям, що дозволить їм працювати з компʼютерами і телефонами «силою думки». Маск розраховує, що в майбутньому ця технологія допоможе людям спілкуватися телепатично і завантажувати іноземні мови.
У серпні 2020 року Neuralink успішно імплантувала чип свині, підключивши її мозок до компʼютера. У лютому 2021 року компанія успішно вживила нейроімплантат у мозок мавпи і навіть навчила її грати у відеогру. Вже у 2022 році компанію почали звинувачувати у смертельних експериментах над тваринами. У травні 2023 року регулятор США все ж дозволив Neuralink випробування мозкових імплантатів на людях.
Neuralink ще тестує свій пристрій, покликаний допомогти людям з травмами спинного мозку. Перший пацієнт, якому вживили мозковий чип у березні цього року, уже може самостійно, лише за допомогою думки, грати у відеоігри, переглядати інтернет, робити публікації в соцмережах і рухати курсором на своєму ноутбуку.
У серпні імплантували мозковий чип другій людині.
А в листопаді компанія отримала перший дозвіл на клінічне випробування в Канаді мозкового імплантату.