МОЗ: В Україні немає випадків холери. Однак є ризик погіршення ситуації з інфекційними хворобами на затоплених територіях
- Автор:
- Ліза Бровко
- Дата:
Стас Козлюк / «Бабель»
Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін наголосив, що в Україні не виявили випадків захворювання на холеру чи підозр на неї. Ця інформація зʼявилася після заяви Держекоінспекції про холеру та кишкову паличку на Херсонщині.
Однак на підтоплених через підрив Каховської ГЕС територіях існує ризик погіршення ситуації з інфекційними захворюваннями.
Лабораторні дослідження питної води здійснюють усі відомства і служби. Бутильована вода для населення відповідає Державним санітарним правилам та нормам.
Тим часом вода у поверхневих водоймах має суттєве перевищення мікробіологічних показників, тому її вживати небезпечно.
У Херсонській області посили епідеміологічний нагляд:
- сформували протиепідемічні бригади та групи хімічного спостереження для щоденних досліджень і контролю за станом питної води, води поверхневих водойм та альтернативних джерел водопостачання;
- сформували 38 точок моніторингу води поверхневих водойм (річкової та морської) уздовж по руслу та морському узбережжю в Одеській, Миколаївській та Херсонський областях;
- проводять моніторинг циркуляції збудника холери в довкіллі та серед хворих з гострими кишковими інфекціями;
- створили запас таблеток для дезінфекції питної води, яких вистачить щонайменше на кілька місяців; є діагностичні засоби (ПЛР і швидкі) тести для діагностики холери.
Кузін закликає не використовувати воду з індивідуальних криниць і колодязів на раніше підтоплених територіях. Також не слід купатися у водоймах чи ловити там рибу.
- Уночі 6 червня росія підірвала Каховську ГЕС у Херсонській області. Через прорив греблі під загрозою опинилася Запорізька атомна електростанція, також можливе позбавлення питної води людей на півдні Херсонщини й у Криму та знищення частини населених пунктів і біосфери. За даними української розвідки, росіяни навмисно підірвали греблю, проте зробили це хаотично, через що затопили свою військову техніку. За попередньою інформацією, 10 людей загинули, 42 людини вважаються зниклими безвісти.
- На правому березі Дніпра у критичній зоні підтоплення опинилися 16 тисяч людей, у регіоні оголосили евакуацію. На окупованому лівобережжі ситуація гірша. Туди росіяни не пускають ООН.
- Відбудова Каховської ГЕС коштуватиме до мільярда доларів і триватиме пʼять років. Гуманітарну допомогу постраждалим від знищення греблі нададуть ООН і Євросоюз. Білий дім заявив, що не залишить цього і допоможе Україні, також Україна отримає допомогу від центру реагування на природні лиха та катастрофи при НАТО.
- Орієнтовна сума збитків довкіллю через підрив росією Каховської ГЕС уже перевищує 55 мільярдів гривень.