У Берліні невідомі малюють зірки Давида на єврейських будинках — колись так робили нацисти

Автор:
Ліза Бровко
Дата:

У Берліні невідомі на одному з будинків намалювали перекреслену єврейську зірку Давида й написали Gaza, а також спалили машину, яка стояла поблизу.

Про це пише німецька газета Bild.

Поблизу місця вандалізму розташовані памʼятні знаки про єврейські родини, яких депортували або вбили нацисти в минулому столітті.

На інших спорудах люди теж знаходять намальовані зірки Давида, а також антисемітські написи. У 1930-х нацисти малювали білою фарбою зірки Давида на єврейських підприємствах.

У розпорядженні Bild зʼявилася доповідь поліції про оцінку загрози в Берліні після початку війни в Ізраїлі. Там ідеться, що в місті ситуація підвищеного ризику, і є ймовірність нападів на ізраїльтян чи євреїв, а також атак на єврейські установи. До категорії високої ймовірності правоохоронці віднесли антисемітські та антиізраїльські вигуки, прапори, плакати і прославляння ХАМАС, кидання каміння тощо.

Що відбувається в Ізраїлі

7 жовтня сили ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю. Ізраїль у відповідь почав бомбардування сектора Гази. З ізраїльського боку вже щонайменше 1 400 загиблих, з палестинського — майже 2 700. Кількість загиблих українців в Ізраїлі зросла до 12, ще 8 вважаються зниклими безвісти. ООН заявляла про численні порушення прав людини з обох сторін.

Увечері 13 жовтня перші підрозділи ізраїльської піхоти й танки увійшли до сектора Гази. Вони зачищатимуть територію і шукатимуть заручників у рамках «локального рейду». Углиб Гази ЦАХАЛ поки що не заходив. The New York Times із посиланням на джерела в ЦАХАЛ повідомляв, що наземну операцію в секторі Гази відклали на кілька днів, зокрема, через несприятливу погоду.

  • У Франції закрили Лувр, Версальський палац і евакуювали людей з Ліонського вокзалу через повідомлення про бомби. У пʼятницю, 13 жовтня, уряд Франції підвищив режим контртерористичної готовності до максимального рівня — «надзвичайна готовність до нападу». Це сталося на тлі закликів палестинського руху ХАМАС до священної війни проти євреїв по всьому світу. Також 13 жовтня в місті Аррасі народжений у росії чеченець напав з ножем на школу, вигукуючи «Аллах акбар». Він убив учителя й поранив ще двох людей, після чого його затримали.