CNN: У Заходу закінчуються боєприпаси для України

Автор:
Анна Холоднова
Дата:

Представники НАТО і Великої Британії попередили, що у західних військових закінчуються боєприпаси для України, і закликали збільшити виробництво.

Про це пише CNN.

«Ми віддаємо Україні системи озброєння, це чудово, і боєприпаси, але не з повних складів. Ми почали віддавати з наполовину або менше заповнених складів у Європі», — сказав глава військового комітету НАТО, адмірал Роб Бауер. За його словами, ці запаси зараз вичерпуються.

Міністр Збройних сил Великої Британії Джеймс Хіппі заявив, що допомога Києву має тривати.

«Ми маємо підтримувати Україну в боротьбі сьогодні ввечері, завтра, післязавтра», — сказав він і закликав збільшити виробництво боєприпасів.

Аналітики попереджають, що Сполучені Штати та їхні союзники надсилають в Україну широкий спектр боєприпасів, але їх виробляють і доставляють недостатньо швидко.

«Нездатність забезпечити своєчасні закупівлі та поставки може підірвати важливі українські операції з повернення територій або захисту від потенційних майбутніх російських наступів», — написав заступник міністра оборони США Майкл МакКорд у листі до керівництва Конгресу.

За його словами, без додаткового фінансування Штатам доведеться відкласти або скоротити допомогу Україні, щоб зосередитися на термінових потребах Києва.

  • Із 1 жовтня у США міг настати шатдаун — часткове призупинення роботи уряду, якщо Палата представників і Сенат не схвалили би вчасно бюджетні питання. Тимчасовий бюджет у цей день погодили на 45 днів, але в нього не включили додаткову допомогу Україні. У Конгресі точаться дебати через політичні розбіжності — праві республіканці виступають проти підтримки України, а частина партії вагається. Тому Конгрес має знайти компромісні рішення щодо бюджету на 2024 фіскальний рік. Законодавці мають обговорити окремий законопроєкт про військову допомогу Києву на $24 мільярди.
  • У МЗС України пояснювали, що ситуація з тимчасовим бюджетом США не зупинить надходження допомоги Україні, яку оголосили раніше.
  • 3 жовтня спікера Палати представників Конгресу США Кевіна Маккарті достроково усунули з посади. Тепер Палата представників США не зможе ухвалювати нові закони до обрання нового спікера. Без розгляду залишиться і допомога Україні.