Лідер КНДР Кім Чен Ин прибув до росії для переговорів із путіним про поставки північнокорейського озброєння російським окупантам.
Про це пише японське агентство Kyodo з посиланням на джерела.
Там уточнюють, що Кім Чен Ин прибув на станцію «Хасан» на бронепоїзді. Коли він ще тільки виїхав з Пхеньяну, офіційне корейське Центральне інформаційне агентство підтвердило візит у рф.
Лідер Північної Кореї поїхав до росії в супроводі високопосадовців збройної промисловості та військових, а також міністра закордонних справ.
Речник Міністерства оборони Південної Кореї заявив, що, на його думку, Кім Чен Чен Ин прибув до росії вранці у вівторок, а російське провладне агентство ТАСС повідомило, що путін прибув у Владивосток.
За 12 років при владі Кім Чен Чен Ин рідко їздить за кордон, у нього було лише сім поїздок за кордон — чотири з них до Китаю.
- Раніше The New York Times із посиланням на американських чиновників писало, що сторони обговорюватимуть можливість поставок до росії північнокорейської зброї для війни в Україні та іншу військову співпрацю. А натомість КНДР проситиме передові супутникові технології та розробки, що стосуються атомних підводних човнів. Водночас Кім Чен Ин хоче отримати продовольчу допомогу.
- США заявили про стурбованість через переговори щодо зброї між росією та Північною Кореєю, які активно просуваються. Офіційний представник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі повідомив, що міністр оборони росії Сергій Шойгу наприкінці липня їздив до Північної Кореї, щоб спробувати переконати Пхеньян продавати артилерійські боєприпаси росії.
- У червні Bloomberg писав, що вперше з 2020 року росія відновила поставки нафти до Північної Кореї, яка перебуває під санкціями. США стверджують, що поглиблення співпраці між країнами передбачає поставки зброї від Пхеньяну для війни рф в Україні.
- На початку листопада 2022 року США офіційно звинуватили КНДР у таємних поставках до росії артилерійських снарядів. Наприкінці грудня 2022 року агентство Reuters писало, що російська «ПВК Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї. Пхеньян відкидає звинувачення у продажі зброї росії та називає їх «безпідставними чутками».
- 5 вересня 2022 року газета The New York Times із посиланням на розсекречені дані американської розвідки повідомила, що росія купує снаряди для артилерії та ракети малої дальності у Північної Кореї. Згодом у Білому домі також заявили, що мають дані про плани росії закупити у Північної Кореї ракети малої дальності та мільйони боєприпасів для артилерії.