Цього тижня середньодобова глобальна температура поверхні моря побила рекорд і досягла +20,96 °C, що значно вище за нормальний показник для серпня.
Про це пише BBC, посилаючись на службу кліматичних змін ЄС Copernicus.
Океани є важливим регулятором клімату, бо вони поглинають тепло, виробляють половину земного кисню та впливають на погоду. Тепла вода поглинає менше вуглекислого газу, тому планета сильніше нагрівається. До того ж висока температура океану прискорює танення льодовиків і відповідно підвищення рівня моря.
«Гарячі» океани та хвилі спеки турбують морських мешканців, таких як риби та кити. Їхній харчовий ланцюг порушується. Акули, наприклад, через спеку стають агресивними, а корали втрачають колір і гинуть.
Учені стурбовані також часом нового рекорду температури. Вони кажуть, що океани в усьому світі найтеплішими мають бути в березні, а не в серпні чи вересні.
- 26 липня температура поверхні океану на архіпелазі Флорида-Кіс підскочила до +38,43 °C. Це може стати глобальним рекордом.
- Дослідження показують, що атлантична течія Гольфстрім, яка допомагає регулювати клімат Північної півкулі, може повністю зникнути в період з 2025 до 2095 року.
- За останні 20 років змінився колір приблизно 56% світового океану — із синього на зелений. Ці зміни особливо помітні у тропічних регіонах поблизу екватору.