У США, на архіпелазі Флорида-Кіс температура поверхні океану підскочила до +38,43 °C, що може стати глобальним рекордом. Температура океану навколо штату сягає безпрецедентних показників.
Про це повідомляє The Guardian.
Рекорд зафіксував метеорологічний буй в національному парку Еверглейдс 24 липня. Рівень тепла, зафіксований цього тижня, приблизно такий самий, як у джакузі.
За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (Noaa), нормальна температура води в цьому районі в цю пору року має становити від +23 °С до +31 °С.
Записи про температуру поверхні океану не ведуться, але дослідження 2020 року показало, що найвища температура становила +37,61 °C, її зафіксували в Перській затоці.
Дослідження 2019 року показали, що за останні роки кількість днів із хвилями аномальної спеки в океані потроїлася. За словами експертів, тепловий купол 2021 року, ймовірно, убив понад мільярд морських тварин уздовж тихоокеанського узбережжя Канади.
Всесвітня метеорологічна організація (СМО) в липні повідомляла, що глобальна температура моря досягла місячних рекордних максимумів з травня, що також частково викликане явищем Ель-Ніньйо. Температура поверхні океану в усьому світі побила місячні рекорди тепла у квітні, травні та червні.
- Четверте липня стало найспекотнішим днем за всю історію спостережень — середня глобальна температура повітря становила 17,18 °C. Науковці припускають, що липень цього року буде найтеплішим за всю історію.
- У Греції 23 липня зареєстрували новий температурний рекорд — +46,4 °C, у країні почались лісові пожежі.
- Дослідники підрахували, що через сильну спеку в Європі у 2022 році померли понад 60 тисяч людей.