За останні 20 років змінився колір приблизно 56% світового океану — із синього на зелений. Ці зміни особливо помітні у тропічних регіонах поблизу екватору, пише Euronews.
Дослідження почали завдяки супутнику NASA Modis-Aqua. Науковці підрахували, що площа, яка змінила колір, перевищує площу всієї суші на Землі.
Чому це відбувається — точно невідомо, але, найімовірніше, причина у збільшенні кількості фітопланктону через кліматичні зміни. Ці організми відіграють важливу роль у виробництві значної частини кисню, яким ми дихаємо, і стабілізації земної атмосфери.
Колір води в океані може змінюватись щорічно, а рівень хлорофілу на поверхні залишатиметься приблизно однаковим. Через це оцінити вплив глобального потепління на процес доволі важко. На думку вчених, може знадобитися до 40 років моніторингу кольору океану.
У січні 2024 року NASA запустить місію Pace. Вона спостерігатиме за фітопланктоном, аерозольними випарами, хмарами й екосистемами океану.
- Ще одне дослідження показало, що кількість пластикового сміття навколо коралових рифів збільшується із заглибленням в океан. Це серйозно загрожує екосистемам.