МОЗ не фіксує спалаху холери на територіях підтоплених областей

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

В Україні на територіях Херсонської, Запорізької, Миколаївської, Дніпропетровської та Одеської областей не зареєстровано жодного підтвердженого випадку холери.

Про це заявляє Міністерство охорони здоровʼя України.

У відомстві назвали фейком та частиною ворожої ІПСО інформацію про начебто спалах холери в областях, які постраждали від підтоплення.

«На територіях вищезгаданих областей на базі Центрів контролю та профілактики хвороб сформовано 97 груп оперативного реагування на біологічні, хімічні та радіаційні загрози. Вздовж річища Дніпра та вздовж морського узбережжя щоденно проводиться моніторинг води поверхневих водойм. Наразі найбільш значні відхилення від показників безпеки — згідно з вірусологічними, мікробіологічними та паразитологічними дослідженнями — зафіксовано в Одеській області», — розповіли в міністерстві.

МОЗ нагадало, що купатися чи використовувати таку воду для обробки харчових продуктів або господарських цілей не можна. Також заборонено вилов та вживання риби із забруднених водойм.

«В разі виявлення випадків холери Міністерство охорони здоровʼя повідомить про це на офіційному сайті відомства та сторінках у соціальних мережах», — наголосили у відомстві.