У Лондоні виставили на аукціон телефонну станцію королеви Єлизавети

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

У Лондоні виставили на аукціон Chiswick телефонну станцію, якою користувалась королева Єлизавета II. Станцію вивезли з Букінгемського палацу 25 років тому під час ремонту.

Про це повідомляє The Telegraph.

Телефонну станцію Dictograph використовували у Букінгемському палаці до 1998 року. Спочатку вона була в офісі Роберта Феллоуза, який працював особистим секретарем нині покійної королеви з 1990 по 1999 рік. Пристрій зʼєднував королеву Єлизавету, тодішнього принца Уельського, секретаря та асистента принца, а також керуючого палацом. Вимикач королеви був червоним, інші ж чорними чи білими.

Хоча технологія кінця 1960-х виглядала трохи застарілою за сучасними мірками, у палаці нею користувались протягом кількох десятиліть.

Лондонські королівські резиденції були вперше оснащені телефонною системою у 1896 році після встановлення аналогічної системи у замку Балморал.

Королева Вікторія зробила перший телефонний дзвінок як британський суверен 14 січня 1878 року, хоча вважала новий пристрій негігієнічним і рідко ним користувалася. На той час Букінгемському палацу виділили абонентський номер 4832, який він зберіг і досі.

Аукціонний дім Chiswick очікує, що «унікальний екземпляр королівських памʼятних речей» коштуватиме від $3 200 до $4 5oo. На торги телефонну станцію виставив власник, який сам придбав її на аукціоні кілька років тому.