Міжнародна група з координації допомоги жертвам пасажирського рейсу PS752 назвала «фіктивним» суд Ірану над десятьма іранськими військовими через збиття українського пасажирського літака МАУ, що сталося у 2020 році.
У спільній заяві координаційна група додала, що вироки ймовірним винуватцям авіакатастрофи «не принесли правди чи справедливості сімʼям жертв».
«Увесь процес, починаючи з розслідування Іраном обставин збиття, був упередженим і непрозорим», — написали в заяві.
Там наголосили, що судові процеси в Тегерані не мають відволікти увагу світу від невиконання Іраном своїх міжнародних зобовʼязань, а Міжнародна група продовжуватиме працювати, щоб притягнути винних до відповідальності.
- 8 січня 2020 року в столиці Ірану Тегерані після зльоту двома ракетами ППО був збитий пасажирський рейс МАУ PS752. Усі 176 людей на борту, зокрема 57 громадян Канади, загинули. За кілька днів Іран визнав, що його війська випадково збили літак. Розвідки США та країн Євросоюзу ще 9 січня повідомляли, що у трагедії винні військові. Українська влада заявила про відповідальність Ірану 11 січня.
- У Міністерстві оборони Ірану вважали відповідальним за трагедію оператора ракетної системи, який порушив правила ведення вогню «без дозволу». Комплекс ППО «забули» переналаштувати після переміщення, тому він помилково визначив літак як ціль.
- 17 березня 2021 року Іран оприлюднив остаточний звіт щодо авіакатастрофи. Україна назвала його цинічним і маніпулятивним. Незабаром МЗС України звинуватило Іран у маніпуляціях і відмові від співпраці в розслідуванні.
- 8 січня 2022 року Офіс генпрокурора назвав імена ймовірних виконавців злочину.
- 16 квітня цього року суд Ірану оголосив вироки десятьом військовим через збиття літака МАУ. Командира засудили до 10 років позбавлення волі, ще девʼятьом військовим дали від одного до трьох років за ґратами.