Голова МЗС Туреччини закликав зняти санкції з Ірану та Венесуели, щоб подолати енергетичну кризу

Автор:
Анна Холоднова
Дата:

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що скасування санкцій Заходу, зокрема проти Ірана і Венесуели, помʼякшить глобальну енергетичну кризу, спровоковану війною росії в Україні.

Про це пише Al Arabiya.

«Увесь світ потребує нафти та природного газу з Венесуели. З іншого боку, на іранську нафту введено ембарго. Зніміть ці санкції [...], якщо ви хочете, щоб ціни впали, зніміть ембарго з країн, які будуть пропонувати свою продукцію на ринку», — сказав він.

На думку Чавушоглу, обмеження не допомогуть вирішити проблеми.

  • Венесуела потрапила під нафтові санкції США у 2019 році, а Іран перебуває під санкціями США.
  • Туреччина не ввела санкції проти росії, заявивши, що вона залежить від російських енергоносіїв. Під час зустрічі в Сочі президент росії путін і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган домовилися про часткову оплату російського газу в рублях.
  • За даними The Washington Post, росія звернулася до Туреччини по допомогу в обході санкцій, які проти неї запровадили через війну в Україні. Там сподіваються, що Туреччина погодиться на пропозиції, які допоможуть їй уникнути санкційних обмежень у банківському, енергетичному та промисловому секторах. У пропозиції уряд Ердогана закликають дозволити росії купувати частки в турецьких нафтопереробних заводах, нафтових терміналах і резервуарах — на думку економістів, цей крок допоможе приховати походження експорту після нафтового ембарго Європейського Союзу, що повністю набуде чинності наступного року.
  • У серпні газета Financial Times із посиланням на власні джерела писала, що в Європейському Союзі обговорюють можливість запровадити санкції проти Туреччини, якщо вона допомагатиме росії обходити західні обмеження.
  • За даними видання Bloomberg, на початку жовтня турецький державний імпортер енергоносіїв Boru Hatlari ile Petrol Tasima AS просив росію відкласти частину платежів до 2024 року.