Антикорупційне бюро оголосило в розшук нардепа СН Сергія Кузьміних, якого спіймали на хабарі

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук народного депутата фракції «Слуга народу» Сергія Кузьміних, якого 28 січня викрили на хабарництві.

Про це НАБУ повідомило в четвер, 3 лютого.

Рішення ухвалили через те, що Кузьміних систематично не приходить на допит і його неможливо знайти вдома.

31 січня 2022 року адвокат Кузьміних телефоном повідомила слідству, що її підзахисний перебуває у лікарні та на виклик не прибуде. Однак ані сам нардеп, ані його захисник не хочуть назвати слідству лікарню, де той нібито перебуває. У НАБУ це розцінюють як переховування від слідства, що є підставою для оголошення в розшук.

Нардепа знову викликали на допит у понеділок, 7 лютого.

  • 28 січня 2022 року нардепа викрили на гарячому — одразу після передачі йому 558 тисяч гривень. Восени 2021 року представнику приватної компанії натякнули: якщо та планує постачати обладнання до лікарні Житомира, то це треба попередньо узгодити із Кузьміних.
  • 31 січня генпрокурор Ірина Венедіктова підписала Кузьміних підозру за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу — зловживання впливом. Однак через депутатський імунітет народного обранця затримати не змогли. Він досі ігнорує повістки про виклик на допит. 2 лютого Кузьміних попросив виключити його зі складу фракції «Слуга народу», але з можливістю повернутися, якщо його невинуватість доведуть. Заяву Кузьміних розглянуть на найближчому засіданні фракції.
  • Сергій Кузьміних працює головою підкомітету з питань фармації та фармацевтичної діяльності комітету Верховної Ради України з питань здоровʼя нації, медичної допомоги та медичного страхування. Він є членом фракції «Слуга народу», але не входить до відповідної партії та є безпартійним.