У Білорусі суд визнав «екстремістськими» матеріали правозахисного центру «Вясна». Він понад 20 років фіксує порушення прав людини

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

У Білорусі суд Залізничного району Гомеля визнав «екстремістськими» матеріали Telegram-каналу і соцмереж правозахисного центру «Вясна», який понад 20 років фіксує порушення прав людини в країні.

Про це центр повідомив у своєму Telegram.

Центр не перший рік зазнає переслідувань з боку влади Білорусі, як і його представники. Після серпневих виборів президента у 2020 році режим Олександра Лукашенка розгорнув проти центру справжні репресії, оскільки він активно висвітлював тортури, масові арешти і затримання.

Наразі у вʼязницях Білорусі перебувають сім представників центру.

  • «Вясна» — одна з найстаріших неурядових правозахисних організацій Білорусі. Вона була заснована у квітні 1996 року, але вже на початку 2000-х її позбавили реєстрації за підтримку політвʼязнів.
  • У Білорусі «екстремістськими» визнано близько 300 інтернет-ресурсів, видань і правозахисних організацій. Серед них «Радіо Свобода», «Белсат», «Наша Ніва», NEXTA та багато інших. У жовтні 2021 року в Білорусі ліквідували Гельсінський комітет.
  • У Білорусі за підписку на «екстремістські» Telegram-канали може загрожувати відповідальність. Під це визначення потрапили багато ЗМІ, які писали про репресії в Білорусі, придушення мітингів силовиками та фальсифікації на виборах.
  • МВС Білорусі також запропонувало позбавляти громадянства за участь у протестах і «екстремістські злочини».