Прокуратура стягнула з власника судна Delfi $16 тисяч за забруднення моря в Одесі

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Прокуратура стягнула з власника судна Delfi $16 тисяч за забруднення моря в Одесі. Корабель сів на мілину біля пляжу «Дельфін» і перекинувся.

Про це пише пресслужба Офісу генерального прокурора.

«Рішенням Господарського суду Одеської області задоволено позовні вимоги Приморської окружної прокуратури м. Одеси та стягнуто з компанії-судновласника вантажного танкера Delfi понад $16 тисяч завданих державі збитків унаслідок забруднення масивів морських вод нафтопродуктами під час аварійної події з танкером», — йдеться в повідомленні.

Там нагадали, що після аварії корабля стався витік нафтопродуктів у море, унаслідок чого було забруднено акваторію.

Пізніше голова Держекологічної інспекції Андрій Мальований пояснив таку низьку суму відшкодування збитків (близько 400 тисяч гривень) тим, що в Україні досі збитки екології рахуються за старою таксою 1995 року — розрахунок збитків за кілограм скинутих нафтопродуктів становить $329. За його словами, необхідні зміни та збільшення штрафів.

«У Європі мінімальні санкції можуть стартувати з €300, тоді як в Україні все ще існує штраф на суму 51 гривня. Якщо порушники й далі сплачуватимуть такий мізер, то Україна втратить усе своє унікальне природне багатство», — заявив Мальований.

  • 22 листопада 2019 року сильний шторм зірвав зі стоянки танкер Delfi, після чого він сів на мілину в затоці Одеси. Судновласник кілька разів переносив терміни підйому танкера, але обіцяв зробити це своїми силами.
  • Танкер Delfi прибрали з пляжу Одеси 10 вересня 2020 року і доставили в нафтогавань порту «Чорноморськ». До цього дня на судні сталося кілька витоків нафти.
  • Підняти затонулий танкер Delfi та прибрати його з одеського пляжу коштувало майже 14 мільйонів гривень. Але на це витратили не бюджетні кошти — роботи профінансувала приватна фірма «Бруклін-Київ». У березні 2021 року власника танкера зобовʼязали виплатити Адміністрації морпортів майже 3 мільйони гривень.