Ляшко: Нова хвиля коронавірусу в Україні почалася раніше, ніж очікувалося

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що нова хвиля коронавірусу в Україні почала раніше, ніж прогнозувалося.

Про це він розповів в інтерв’ю «Голосу Америки».

«Спочатку значне зростання нинішньої хвилі було в західних областях, і ми думали, що буде повторення ситуації осені 2020 року і весни 2021-го. Але зараз ми бачимо, що Чернівецька область, яка найперша «загорілась» у новій хвилі, вже стабілізувалася. А от східні та південні області дають приріст... Зокрема, Херсонщина, яка дві хвилі пройшла, не виходячи із жовтого рівня, навіть у помаранчевий не потрапляла... Зараз вона одна із перших, яка може наблизитись до червоного рівня», — сказав міністр.

За словами очільника МОЗ, за своєю інтенсивністю нова хвиля вже наближається до показників осені минулого року. Він зазначив, що нинішні показники захворюваності є «досить високими».

Ляшко додав, що на сьогодні 95% усіх виявлених випадків заражень коронавірусом в Україні припадають на штам «Дельта». «Лікарі-інфекціоністи говорять про певні особливості «Дельти» на території України: інфікована людина може мати симптоми 7—8 днів, а потім сатурація кисню різко падає із 92% до 70%. Таких людей важко витягти, їх підключають до апаратів штучної вентиляції легень», — пояснив міністр.

Голова МОЗ підкреслив, що серед лідерів за розповсюдженням вірусу в Україні великі міста — Харків, Запоріжжя, Дніпро та Одеса. Крім цього, за статистикою МОЗ, у перерахунку на 100 тисяч населення високі показники заражень у Сумській, Житомирській та Донецькій областях.

  • Протягом доби 10 жовтня в Україні зафіксували 8 832 нових випадки захворювання на COVID-19.
  • З 23 вересня на всій території України встановили «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, запрацювали нові карантинні обмеження. Вони стосуються всіх українців, окрім вакцинованих, людей з негативним результатом тесту і тих, хто нещодавно перехворів на ковід.
  • 6 жовтня премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що найближчими днями декілька областей України можуть потрапити до «червоної» зони карантину.