Китайські вчені Університету Гуанчжоу встановили, що знайдені в 2018 році сліди рук і ніг в Кесанзі на Тибетському плато, які були залишені там 226 тисяч років тому, належать дітям.
Про це пише Daily Mail.
Команда вчених вважає, що сліди залишили двоє дітей у віці 7 і 12 років. При цьому сліди мають характерні риси творчості, через що вчені назвали їх своєрідним арт-обʼєктом.
Відбитки на вапняку біля затверділих гарячих джерел за оцінками вчених у 3—4 рази старші за інші наскельні зображення, знайдені у Франції, Індонезії та Іспанії. Дослідники вважають, що вони знайшли найстаріші з відомих творів мистецтва.
Який вид людей зробив ці відбитки, достеменно невідомо, але все вказує на вимерлу Денісовську людину, яка жила в той період на Тибетському плато і на території сучасного Алтайського краю Росії.
- Раніше вчені зʼясували, що шерстисті мамонти, що населяли північні широти в плейстоцені, подорожували на величезні відстані, які перевищують довжину екватору Землі.
- У червні дослідники знайшли в Китаї останки носорога, який був вищим за жирафа. Вид називається Paraceratherium linxiaense, він жив близько 26,5 мільйона років тому і важив 21 тонну, що еквівалентно чотирьом великим африканським слонам. Тварина була заввишки до 7 метрів.
- В Австралії учені підтвердили відкриття нового виду динозаврів, чиї останки є найбільшими серед знайдених на континенті. Встановлений вид назвали австралотитан.