В Австралії науковці підтвердили відкриття нового виду динозаврів, чиї рештки є найбільшими серед знайдених на континенті. Встановлений вид назвали австралотитан.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на дослідження.
Вперше кістки австралотитана знайшли у 2007 році на фермі, якою володіли двоє дослідників динозаврів Робін та Стюарт Маккензі. Однак саме дослідження кісток тривало понад десятиліття, бо вони дуже крихкі та габаритні.
На думку науковців, довжина тварини сягала 30 метрів, що співмірно з баскетбольним полем. Тож австралотитанів зарахували до списку 15 найбільших динозаврів у світі.
Команда дослідників назвала динозавра Купером, оскільки його знайшли неподалік річки Купер-Крік. Експерти довго намагалися класифікувати динозавра, але зрештою зрозуміли, що це зовсім новий вид, який раніше ще не був досліджений.
Ймовірно, австралотитани населяли Австралію приблизно 92-96 мільйонів років тому. Міністр мистецтв штату Ліенн Енох сказала, що це захопливе нове відкриття допомагає затвердити Квінсленд як «столицю динозаврів Австралії».
- Науковці підтвердили теорію вимирання динозаврів унаслідок удару велетенського астероїда. Їм у цьому допоміг космічний пил.
- У Бразилії знайшли скам’янілі залишки незвичного динозавра — він був розміром з курку, мав вражаючу гриву та довгі жорсткі відростки на плечах, схожі на стрічки. Це перші рештки динозавра з ознаками пір’я, знайдені у Південній Америці.
- Динозавр з масивними шпичаками пролежав під землею 110 мільйонів років і зберігся настільки чудово, що вчені змогли дослідити вміст його шлунка та зрозуміти, чим він харчувався.
- Дитинчата тиранозаврів — одних із найбільш хижих і агресивних динозаврів, що жили близько 70 мільйонів років тому, — були завбільшки з середнього собаку, коли робили перші кроки, вилупившись із яєць.