Федерація роботодавців нафтогазової галузі України підписала угоди з двома американськими лобістськими компаніями. Одна з них відповідатиме за юридичні консультації щодо політики США стосовно газопроводу «Північний потік — 2», друга — за імідж Федерації та звʼязки з медіа Штатів, Канади та Британії.
Про це йдеться в документах, які опублікували відповідно до закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA).
Першу угоду підписали з лобістською фірмою Arent Fox LLP 26 липня 2021 року. Її вартість — $1,26 мільйона. Послуги надаються у період з 16 липня 2021 року до 15 липня 2022 року.
Юристи будуть займатись політичною діяльністю, а саме:
- надавати Федерації юридичні консультації щодо позиції уряду США стосовно подальшого розвитку «Північного потоку — 2»;
- консультації щодо санкцій та санкційної політики США;
- надавати Федерації можливість брати участь у діалозі та обговоренні зі США пріоритетів розвитку енергетичних ресурсів України.
Другу угоду підписали 30 червня 2021 року з компанією KARV Communications. Вона надаватиме послуги з PR і звʼязку зі ЗМІ на ринках США, Канади та Великої Британії. Мета цих послуг — покращити імідж нафтогазової галузі України та просувати питання енергетичної безпеки в економічних та політичних виданнях США.
Ціна договору — $420 тисяч. Послуги надаватимуть з 1 липня 2021 року до 31 січня 2022 року.
Федерація роботодавців нафтогазової галузі України — це найбільше об’єднання нафтогазових підприємств України. Мета об’єднання — представництво і захист інтересів підприємств нафтогазової галузі на всеукраїнському та міжнародному рівнях. До його складу входять «Нафтогаз», «Укртранснафта», «Укртрансгаз» та інші.
- 21 липня США досягли домовленості з Німеччиною щодо «Північного потоку — 2». Передбачається, що Берлін буде домагатися від Росії продовження транзиту газу через Україну на 10 років. Також у Німеччині зобов’язалися вживати заходів у разі, якщо Росія почне використовувати газ як спосіб тиску на Україну. Окремим пунктом вказана масштабна фінансова допомога Україні для модернізації української ГТС.
- Україна та Польща разом працюватимуть над протидією запуску російського газопроводу: будівництво труби створило політичну кризу, кризу в сфері безпеки і кризу довіри в Європі. Це несе в собі додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України та Центральної Європи.
- 22 липня глава корпорації «Газпром» Олексій Міллер запевнив, що компанія готова транспортувати через Україну газ після 2024 року за новими контрактами.