Трьох українських спортсменів, яких викрили на допінгу на Олімпійських іграх і позбавили медалей, залишили без державної стипендії.
Відповідний указ президент України Володимир Зеленський підписав 29 липня.
Згідно з документом, йдеться про важкоатлетів Наталію Давидову (здобула бронзу на Олімпіаді-2008 у Пекіні, але в серпні 2016 року повторний аналіз допінг-проб виявився позитивним), Ольгу Коробку (отримала срібло на Олімпійських іграх — 2008 у Пекіні, у лютому 2012 року була дискваліфікована на чотири роки через допінг) й Олексія Торохтія (здобув золото на Олімпіаді-2012 в Лондоні, у 2019-му його вирішили позбавити медалі за порушення антидопінгових правил).
Окрім цього, Зеленський доручив відновити виплату стипендії фехтувальнику, шаблісту Георгію Погосову, яку було призначено в червні 1998 року і припинено у вересні 2014-го. Спортсмен отримав срібло на Олімпіаді-1988 в Сеулі, а в 1992-му в Барселоні став олімпійським чемпіоном і виборов золоту медаль.
Також відновлять виплату стипендії веслувальниці Інні Фроловій, призначену у червні 2006 року і припинену в листопаді 2009-го. Першу срібну медаль вона здобула на сеульській Олімпіаді, після цього було срібло на Олімпіаді-1996 в Атланті. Також Фролова ставала призеркою Чемпіонату світу 1990 та 1997 років.
- 29 липня стало відомо, що трьох українських легкоатлетів — Михайла Гаврилюка, Назара Коваленка й Наталію Пироженко-Чорномаз — дискваліфікували зі змагань на Олімпійських іграх у Токіо через недостатню кількість змагальних і позазмагальних допінг-проб.
- Україна вже здобула чотири медалі на Олімпіаді в Токіо — поки всі бронзи. Перші дві завоювали дзюдоїстка Дарʼя Білодід (перша в історії незалежної України нагорода в жіночому дзюдо) і фехтувальник Ігор Рейзлін (перша олімпійська нагорода серед чоловіків у фехтуванні шпагою). Третю бронзу Олена Костевич і Олег Омельчук отримали у стрільбі з пневматичного пістолета, четверту — плавець Михайло Романчук на дистанції 800 метрів вільним стилем.